O zadaniach parlamentarzystów i całego społeczeństwa wobec Polski pisze abp Józef Michalik w tygodniku „Niedziela”. „Pytajmy tych kandydatów, dlaczego się upili, dlaczego ich język jest językiem nienawiści, kłamstwa” – zaleca Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Abp Michalik nawiązuje do przesłania, jakie Jan Paweł II wygłosił w polskim parlamencie w 1999 r. Przypomina, że polityka polega na obdarzeniu zaufaniem konkretnych ludzi, a skutki ich decyzji odbijają się na całej ojczyźnie, dlatego nie wolno im przedkładać własnych korzyści nad interes ogółu.
Przewodniczący episkopatu Polski zaleca „krytyczną podejrzliwość” wobec zbyt wielkich obietnic składanych przez polityków. „Co roku powinni składać sprawozdanie wyborcom, co się udało, a czego się nie udało dokonać” – sugeruje metropolita przemyski.
Zauważa, że ekscesy polityków osłabiają pozycję Polski na arenie międzynarodowej, a dzieje się to za pieniądze podatników. „Pytajmy tych kandydatów, dlaczego się upili, dlaczego ich język, który prezentują w mediach, jest językiem nienawiści, kłamstwa” – zaleca metropolita przemyski.
Abp Michalik wyraża niepokój z powodu zmian w podręcznikach historii Polski. „Dehumanizuje się młodzież, bo nie ma tam miejsca na zbyt patriotyczne teksty (…). Trzeba to wyraźnie powiedzieć, patriotyzm jest prześladowany, a na pewno przez niektóre opiniotwórcze i decydenckie środowiska lekceważony i wyśmiewany” – zwraca uwagę przewodniczący episkopatu.
Dla Rwandy 7 kwietnia jest początkiem okresu żałoby narodowej, która trwa do 4 lipca.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich: ruszyła zbiórka podpisów pod projektem ustawy.
Mieszkańcy Krzywego Rogu o ataku, w którym zginęło 20 osób, w tym dziewięcioro dzieci.
Patrząc na Ukrainę musimy zupełnie inaczej przeliczać, ile amunicji potrzebujemy.