Reklama

Projekt „Druga szansa”

Mat. prasowy

Caritas Archidiecezji Gdańskiej realizując projekt „Druga szansa” daje młodym ludziom właśnie taką szansę. Od 1 marca pierwsza grupa 20 młodych podjęła wyzwanie i sięgnęła po swoją drugą szansę.

Narzędzia

Dzięki wypracowanemu w pierwszym etapie projektu „Modelowi pozaszkolnej zindywidualizowanej edukacji zawodowej dostosowanej do potrzeb lokalnego rynku pracy pn. Szkoła Drugiej Szansy – wersja polska” dziś posiadamy narzędzia skutecznej pomocy młodym ludziom w wieku 18-25 lat, którzy nie posiadają wykształcenia zawodowego i nie kontynuują nauki. Młodzi, którzy z różnych przyczyn nie sprostali wymaganiom systemu edukacji w przytłaczającej większości pozostają bez zatrudnienia zasilając szeregi bezrobotnych o bardzo niskich i najczęściej nieaktualnych kwalifikacjach.

Innowacyjna oferta, którą proponujemy daje młodym ludziom możliwość zdobycia zarówno kompetencji zawodowych jak i społecznych, których deficyt jest najczęstszą przyczyną ich obecnego położenia.

Coach

W ramach projektu młodzi ludzie otrzymają kompleksowe wsparcie sprzyjające uzyskaniu trwałych, pozytywnych zmian w postawach i udziale w życiu społecznym. Nie byłoby to możliwe gdyby nie praca coacha, która jest najważniejszym ogniwem całego programu. Coach działa na polu zwiększania i podtrzymywania motywacji uczestników, jest z nimi w stałym kontakcie, obserwuje proces zmian w ich zachowaniu i postawach, pomaga przy rozwiązywaniu problemów, podejmowaniu decyzjidotyczących wyborów w trakcie trwania programu.

„Praca coacha w projekcie Druga Szansa znaczy dla mnie towarzyszenie młodemu człowiekowi w procesie rozwoju oraz odkrywania swojego potencjału. Towarzyszenie nie jest tylko biernym byciem albo roztaczaniem parasola ochronnego, to również wspólna praca wymagająca wysiłku oraz zaangażowania obu stron. Naszym celem jest, aby uczestnik Drugiej Szansy nie tylko praktycznie opanował podstawy zawodu, ale również miał świadomość w czym jest dobry, jakie są jego mocne strony i w co warto inwestować w procesie własnego rozwoju. Osoby, z którymi teraz zaczynamy pracę przeszły już rozmowy kwalifikacyjne, ale zdajemy sobie sprawę, że odkrycie ich talentów i wzmacnianie motywacji do rozwoju będzie procesem wymagającym czasu. Projekt jest przemyślaną inicjatywą, a nad jego realizacją czuwa sztab specjalistów – nie zmienia to jednak faktu, że dla większości z nas jest on również wyzwaniem.”– Dorota Kiciak, coach w projekcie „Druga szansa”.

Co oferujemy

Naszym zamiarem jest odkrywanie preferencji, zainteresowań, umiejętności młodych ludzi, dlatego oferujemy im udział w warsztatach motywacyjnych, zajęciach z doradcą zawodowym, zajęciach komputerowych, szkoleniach zawodowych. Chcielibyśmy umożliwić im poprawę społecznego funkcjonowania, zdobycie podstawowych kwalifikacji zawodowych, które będą mogli wykorzystać, pomóc w wyborze drogi życiowej.

Nie zabraknie również ciekawych zajęć w tzw. Klubie Aktywności, które dają szansę na nauczenie młodzieży różnych form i sposobów spędzania wolnego czasu.

Warto wiedzieć

Projekt „Druga szansa” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu społecznego.

Partnerami Caritas Archidiecezji Gdańskiej w realizacji projektu są Kobenhavns Kommunes Ungdomsskole (Szkoła dla Młodzieży w Kopenhadze) z Danii oraz Gmina Miasta Sopot.

Więcej informacji na:  www.gdansk.caritas.pl/druga_szansa/

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Niedziela
wieczór
-1°C Poniedziałek
noc
-1°C Poniedziałek
rano
-1°C Poniedziałek
dzień
wiecej »

Reklama