Wydział Duszpasterstwa Młodzieży w Tarnowie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej i Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie zapraszają na konferencję „Z przeszłości w przyszłość - Błogosławiona Karolina godna pożałowania czy podziwu???”, która odbędzie się w sobotę 12 marca o godz. 11.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Bł. Karolina Kózkówna nie bała się odważnie mówić o Bogu i żyć według Jego Przykazań. Była bardzo zaangażowana w działalność apostolską w swojej parafii.
Czy ta błogosławiona może być wzorem dla współczesnej młodzieży? Jakie wartości im proponuje? Jakie oni chcą przyjąć i wcielać w życie? Jak to robią? – m.in. z tymi pytaniami zmierzą się uczestnicy spotkania poświęconego prezentacji postaci bł. Karoliny Kózkówny. W spotkaniu udział wezmą m.in. ks. bp Wiesław Lechowicz, ks. Zbigniew Kucharski Krajowy Asystent KSM, ks. Zbigniew Szostak kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie, Ks. Jerzy Krzanowki wykładowca UPJPII w Tarnowie, Bogusław Świtała autor wystawy i albumu: Z przeszłości w przyszłość, współcześni świadkowie kultu bł Karoliny: Tadeusz Kowal, Józef Trytek, zaproszeni goście; a przede wszystkim sama młodzież reprezentująca takie środowiska jak: Ruch Czystych Serc, Duszpasterstwo Akademickie, Tratwa, Ruch Światło-Życie i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
Prelegenci przybliżą postać błogosławionej Karoliny, środowisko jej życia oraz będą zastanawiać się m.in. nad możliwością atrakcyjnego włączenia sylwetki bł. Karoliny w duszpasterstwo młodzieży.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną album i wystawa ukazujące środowisko życia bł. Karoliny.
Uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć m.in. stroje z początku XX w. i przedmioty codziennego użytku z domu Karoliny.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.