W landtagu (parlamencie krajowym) Saksonii w Dreźnie wybuchła awantura o wiszący tam drewniany krzyż. Socjaldemokratyczna partia SPD żąda zdjęcia krzyża ze ściany, twierdząc, że narusza on neutralność instytucji państwowych. Przeciwni temu są saksońscy chadecy.
To właśnie w sali konferencyjnej CDU wisi drewniany krzyż, który chcą zdjąć socjaldemokraci. Jest to co prawda parlamentarne pomieszczenie chadeków, ale ze względu na jego duże rozmiary odbywają się w nim również posiedzenia innych klubów parlamentarnych i komisji specjalnych. O zdjęcie drewnianego krzyża z tej sali socjaldemokraci apelowali już kilkakrotnie u przewodniczącego parlamentu w ubiegłym roku. W razie konieczności chcą ten spór rozwiązać przed Trybunałem Konstytucyjnym. Tymczasem szef klubu parlamentarnego CDU Steffen Flath wyraził zdumienie żądaniami SPD. W liście otwartym do tej frakcji Flath napisał, że zauważa "postępujące usuwanie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej". Miał on nadzieję, że po upadku komunistycznej NRD takie antychrześcijańskie gesty dawno się skończyły.
Miejscowa diecezja drezdeńsko-miśnieńska zapytana przez Radio Watykańskie oświadczyła, że wkrótce wraz z Kościołami ewangelickimi zajmie wspólne stanowisko, w którym „będzie bronić obecności krzyża i wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej”.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.