Dzisiaj został opublikowany List Apostolski w formie «Motu Proprio» Recognitum Librum VI, który zmienia kanon 695 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dotyczący sankcji za niektóre przestępstwa popełnione w Kościele.
Konstytucją apostolską Pascite gregem Dei z dnia 1 czerwca 2021 roku została promulgowana nowa księga VI Kodeksu Prawa Kanonicznego, De sanctionibus poenalibus in Ecclesia. Niektóre przestępstwa zostały w niej inaczej scharakteryzowane, wprowadzono nowe kategorie, a także zmieniono kolejność kanonów.
W celu zachowania spójności z kanonami innych ksiąg Kodeksu, wymagało to zmiany. W porozumieniu z Papieską Radą ds. Tekstów Prawnych oraz Kongregacją Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Papież zmienił zapis kanonu 695 §1. Obecnie brzmi on zastępująco:
Zakonnik powinien być zwolniony z instytutu za przestępstwa wymienione w kanonach 1395, 1397 i 1398, chyba że, w przypadku przestępstw wymienionych w kanonach 1395 §§2-3 i 1398 §1, wyższy przełożony uzna, że zwolnienie nie jest całkowicie konieczne i że można w inny sposób wystarczająco zabezpieczyć poprawę zakonnika i przywrócenie sprawiedliwości lub zadośćuczynienie za skandal.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.