Amatorski film przedstawiający mężczyzn odmawiających różaniec na kolanach pośród ulewnego deszczu i burzy, które obecnie nękają Sydney w zeszły weekend, stał się bardzo popularny w sieci i został obejrzany przez ponad milion osób na całym świecie.
30-sekundowy klip z Męskiej Krucjaty Różańcowej na dziedzińcu katedry św. Marii w sercu Sydney podbija teraz media społecznościowe - informuje katolicka archidiecezja Sydney na swojej stronie.
Został nakręcony telefonem w okropnych warunkach pogodowych i pokazuje jak około 100 mężczyzn odmawiało różaniec na kolanach przez około godzinę, podczas gdy wokół nich padał ulewny deszcz.
Do tej pory proste wideo dotarło do prawie 1044 800 osób, miało 9000 polubień, zostało udostępnione prawie 8000 razy i przyciągnęło ponad 12 000 komentarzy, a to nie koniec (według danych na 5 lipca).
Ludzie na całym świecie zareagowali w niezwykle przychylny sposób na publiczne świadectwo mężczyzn.
"Jakie to piękne i inspirujące, świat rozpaczliwie potrzebuje mężczyzn takich jak wy" – napisał jeden z nich.
"Niech Bóg Was błogosławi! To takie piękne widzieć ludzi wiary, którzy modlą się na różańcu nawet podczas okropnej pogodę" – napisał inny.
"Niech Pan obdarzy ich błogosławieństwami i niech wysłucha ich modlitwy" – skomentował jeszcze ktoś.
Daniel Ang, dyrektor Centrum Ewangelizacji w archidiecezji Sydney, powiedział, że ta ogromna reakcja na wideo dowodzi, że "Bóg naprawdę jest obecny w naszym życiu i w naszym mieście".
Przysięgali, że zgromadzą się w pierwszą sobotę każdego miesiąca obojętnie czy będzie "deszcz, grad czy będzie świeci słońce”, oddani mężczyźni nie wiedzieli, jak publiczne będzie ich świadectwo wiary.
Do modlitwy zainspirował ich międzynarodowy ruch katolicki, w którym mężczyźni gromadzą się każdego miesiąca tego samego dnia, aby pokładać wiarę w maryjnej modlitwie o ochronę i obronę swoich rodzin.
Męska Krucjata Różańcowa w Sydney odbywa się co miesiąc w katedrze, by pokazać kobietom, że są kochane przez mężczyzn i by wiedziały, że oni się za nich modlą.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.