Stolica Apostolska stale śledzi dramatyczny los Asii Bibi i robi wszystko, aby ocalić jej życie – oświadczył kard. Jean-Louis Tauran
Były szef watykańskiej dyplomacji, a obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wyznał, że Watykan działa w tej sprawie bez rozgłosu, różnymi kanałami dyplomatycznymi, aby nie zaszkodzić chrześcijanom w Pakistanie, którzy przeżywają teraz czarną godzinę. Tym niemniej nie zabrakło też publicznego apelu w obronie pakistańskiej chrześcijanki. Benedykt XVI wezwał do jej uwolnienia już w listopadzie ubiegłego roku.
Przypomnijmy, że Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za obronę swej wiary w Jezusa. Pakistański sąd uznał jej postawę za obrazę Mahometa. Uwolnieniu kobiety sprzeciwia się wielu pakistańskich muzułmanów, którzy często wychodzą w tej sprawie na ulice, by ostrzec rząd, że ułaskawienie chrześcijanki wywoła w kraju powszechne zamieszki.
Mimo tych niekorzystnych okoliczności kard. Tauran wciąż wierzy w możliwość pozytywnego rozwiązania. Mam nadzieję, że już niebawem Asia Bibi ponownie trafi do swych bliskich i że będzie się mogła spotkać z Papieżem, o co niedawno poprosiła – dodał francuski purpurat. W jego przekonaniu niepoślednią rolę mają też do odegrania media, które muszą stale uwrażliwiać opinię publiczną na los pakistańskiej chrześcijanki. Nigdy nie możemy kapitulować wobec zła – zaapelował przewodniczący watykańskiej dykasterii ds. dialogu międzyreligijnego.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.