W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zapoznają się m.in. z informacją ministra sportu z realizacji przedsięwzięć Euro 2012, a także wysłuchają informacji bieżącej w sprawie skutków wejścia Polski do paktu na rzecz konkurencyjności.
Pakt Euro Plus szefowie państw i rządów "27" przyjęli na marcowym szczycie w Brukseli. Zakłada on zbliżanie narodowych polityk gospodarczych i jest pokłosiem pomysłów zaprezentowanych przez Francję i Niemcy, by w odpowiedzi na kryzys zacieśnić integrację w ramach eurolandu poprzez silniejsze zarządzanie gospodarcze.
Pakt jest otwarty dla krajów spoza strefy euro i Polska zdecydowała się do niego dołączyć. Premier Donald Tusk mówił, że to decyzja polityczna, by pozostawać w głównym nurcie UE, zwłaszcza w perspektywie przyjęcia euro przez Polskę. "Nasze uczestnictwo w Pakcie Euro Plus nie oznacza zobowiązań o charakterze finansowym - powiedział. - Dla nas obecność w tym pakcie jest neutralna, jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, bo nie stawia szczególnych wymagań".
Posłowie będą też dziś zadawać przedstawicielom rządu pytania w sprawach bieżących; pytania dotyczą m.in. "dramatycznej sytuacji rolników w kraju" na przykładzie województwa łódzkiego, planów rozwoju energetyki jądrowej, czy wysokich cen paliw na stacjach benzynowych.
Ceniony prawnik tłumaczy, na co kładzie nacisk nowy dokument.
Od 2023 r. był przełożonym prowincjalnym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce.
Ogień trafi w tym roku nie tylko do prawosławnych, ale i katolików w Polsce.