Reklama

Katolicka książka w roli głównej

Postać Jana Pawła II będzie przewodnim tematem XVII Targach Wydawców Katolickich, które rozpoczynają się dziś w Warszawie. Weźmie w nich udział 120 oficyn.

Reklama

Imprezę otworzy nuncjusz apostolski, abp Celestino Migliore. Już po raz drugi miejscem dorocznego spotkania z książką religijną będą Arkady Kubickiego przy Zamku Królewskim.

W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 120 polskich oficyn. Gościem honorowym będzie tym razem hiszpański koncern medialny EDEBE.

Zaplanowano dziesiątki spotkań autorskich, promocji książek i dyskusji. W spotkaniach z czytelnikami udział wezmą m.in. o. Jacek Salij, dr Wanda Półtawska, ks. prof. Marek Starowieyski Odbywać się one będą w miejscach położonych w pobliżu Arkad Kubickiego: w Domu Literatury, w Domu Polonii, w Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Klubie Księgarza.

Ofertę książkową wzbogaci emisja filmów, m.in. cykl „Wielcy Świadkowie wiary”. W sali kinowej Zamku Królewskiego pokazywane będą filmy o wielkich Polakach, m.in. o prymasach – Wyszyńskim i Hlondzie, siostrze Faustynie, o. Kolbe i ks. Popiełuszce oraz przyjaciółce Karola Wojtyły – dr. Wandzie Półtawskiej.

Targi odbywają się na niespełna miesiąc przed beatyfikacją Jana Pawła II, dlatego jego postać będzie tematem przewodnim imprezy. W sali kinowej Zamku Królewskiego będą wyświetlane filmy o papieżu, m.in. autorstwa wybitnego dokumentalisty, autora ponad 80 filmów i spektakli – Pawła Woldana, który będzie jednym z gości Targów. Zaplanowano też wystawę o życiu Jana Pawła II i działalności a na specjalnym stoisku prezentowane będą książki papieża – i o nim.

Podczas Targów odbędzie się też kilka dużych debat, m.in. zorganizowana przez portal areopag21.pl dyskusja pt. „Krajobraz po krzyżu. Rok po wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu”. Udział wezmą Marek Cichocki z „Teologii Politycznej”, o. Jacek Prusak SJ, redaktor „Tygodnika Powszechnego” oraz Piotr Semka z „Rzeczpospolitej”. Dyskusję poprowadzi red. Ewa Czaczkowska, twórczyni portalu areopag21.pl.

Zaplanowano też spotkanie panelowe pt. „Ikona dziś" na kanwie książki Iriny Jazykowej „Oto czynię wszystko nowe. Ikona XX wieku”.

Wśród prezentowanych nowości będzie m.in. książka wybitnego znawcy literatury wczesnochrześcijańskiej ks. prof. Marka Starowieyskiego „Tradycje biblijne. Biblia w kulturze europejskiej”.

Przez cały czas trwania TWK w godzinach od 12.00 do 18.00 ulicami Warszawy będzie jeździł specjalny tramwaj, który za darmo dowiezie chętnych na Targi. W tramwaju będą odbywały się różnorodne konkursy, spotkania z Autorami, czytanie książek.

W sobotę 9 kwietnia z Krakowa wyjedzie na warszawską imprezę Pociąg Papieski. W trakcie podróży planowany jest program duchowo-kulturalny dotyczący Jana Pawła II. Tego samego w Bazylice Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze odbędzie się Uroczysta Gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich: FENIKS 2011 i Mały FENIKS 2011.

„Stawiamy sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, by były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności” – deklaruje ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
2°C Poniedziałek
rano
3°C Poniedziałek
dzień
3°C Poniedziałek
wieczór
2°C Wtorek
noc
wiecej »

Reklama