Ponad 100 tys. podpisów pod projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej zebrano na terenie diecezji tarnowskiej.
W diecezji tarnowskiej zebrano ponad 102 tys. podpisów popierających zmianę ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.
„Wierni świecy dzięki pomocy kapłanów zebrali podpisy w prawie wszystkich parafiach. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę akcję” – mówi ks. Jan Banach dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Podpisy zbierali członkowie: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Poradni Życia Rodzinnego, Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Caritas oraz młodzież z KSM-u i Ruchu Światło-Życie. Największą liczbę podpisów – ponad 1200 – zabrano w parafii Wielogłowy. Podpisy były zbierane przed kościołami przez dwie niedziele 20 i 27 marca oraz w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zbierano je także odwiedzając domy mieszkańców diecezji.
Inicjatorzy zmian ustawy złożyli w czwartek, 14 kwietnia br. ponad 480 tys. podpisów w biurze Marszałka Sejmu RP. Tyle udało się zebrać w całym kraju. Celem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej jest doprowadzenie do całkowitej ochrony życia poczętego. Inicjatorzy zmian uważają, że obecnie obowiązująca w Polsce ustawa antyaborcyjna jest sprzeczna z podstawowymi normami etycznymi, wspólnymi dla wszystkich ludzi.
Pozostawia ona wyjątki w prawnej ochronie życia, skutkujące tym, że np. w 2009 r. zabito w Polsce ponad 500 dzieci nienarodzonych, uznanych za chore. Projekt usuwa wyjątki dopuszczające aborcję. Jego celem jest zagwarantowanie prawa do życia każdemu dziecku od poczęcia.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.