W sobotę, 7 maja Pracownicy i Wolontariusze Caritas z całej Polski przybyli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie–Łagiewnikach, by wspólnie modlić się i świętować
W VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas uczestniczyło
2 tysiące pątników i 40 księży. Mszy Św. przewodniczył bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Biskup życzył wszystkim pracownikom
i wolontariuszom Caritas oraz każdemu „kto słyszy wołanie o bycie miłosiernym”, aby ta służba przynosiła obfite owoce. Wspomniał nauczanie bł. Jana Pawła II - papieża miłosierdzia. Pielgrzymka Caritas była wspólnym dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II.
Pielgrzymi wysłuchali świadectw pracowników Caritas. O motywach pracy dla innych mówiła Marta Leniar z Parafialnego Zespołu Caritas z Hermanowej w diecezji rzeszowskiej: - Trzeba rozejrzeć się wokół siebie i zaangażować w potrzeby człowieka, który jest opuszczony, biedy i chory. Trzeba oddać swoje życie potrzebującym jak sam Chrystus – powiedziała. Swoimi doświadczeniami podzieliły się również Maria Aldona Rzepińska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas w SP Nr 11 w Toruniu oraz wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie – Kamila Kędra i Anita Pasłęk.
Po wspólnej modlitwie, pielgrzymi pod przewodnictwem krakowskiej młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas śpiewali i tańczyli w łagiewnickim amfiteatrze. Nie zabrakło strawy dla ciała - wojskową grochówkę przygotowała Caritas Ordynariatu Polowego. Podczas pielgrzymki działał kiosk Caritas Polska, w którym można było zaopatrzyć się w materiały formacyjne i różnego rodzaju gadżety. Wielu pielgrzymów kupowało znaczki i koszulki Caritas podkreślając z dumą, że "taką markę warto promować".
Pielgrzymka zakończyła się koronką do Miłosierdzia Bożego i uroczystym błogosławieństwem relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II.
W kilku jednocześnie przeprowadzonych atakach na północy kraju.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.