Anna Lewandowska oraz piłkarskie reprezentacje Polski przygotowały już Szlachetną Paczkę

Za dwa tygodnie Weekend Cudów. Zróbmy wszystko, by każda rodzina zgłoszona do tegorocznej Szlachetnej Paczki znalazła swego darczyńcę.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, podkreśla, że wraz z kolegami Paczkę robi już od ośmiu lat. Przekonuje też, że pomaganie to gra do jednej bramki. - Co nas łączy? Na pewno jest to reprezentacja, jest orzełek, ale ważne jest również robienie dobrych rzeczy. Szlachetna Paczka wyciąga rękę do wszystkich. To jest bardzo fajne uczucie, że można obdarować ludzi, którzy potrzebują pomocy i oby takich inicjatyw było jak najwięcej - mówi Michał Probierz, trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Reprezentacje Polski mężczyzn, kobiet i drużyna eFutbolowa zdecydowały się pomóc rodzinie pana Jana, który 14 lat temu został sam z półtorarocznym synem. Od tego momentu sam utrzymuje rodzinę. Pracuje jako kucharz. Rodzinie nigdy się nie przelewało, jednak od czasu pandemii ich sytuacja finansowa jest naprawdę zła. Pan Jan jest zatrudniony na umowę zlecenie, a restauracja, w której pracuje, była zamknięta na wiele miesięcy. W konsekwencji zniknęły praktycznie całe zgromadzone wcześniej oszczędności. Obecnie - po odliczeniu wszystkich wydatków, mają na osobę niecałe 10 zł na dzień. Ledwo starcza na podstawowe wydatki. Pan Jan podporządkował wszystko synowi, chce, żeby Antek miał godne życie. Obaj są wielkimi kibicami! Antek uwielbia piłkę nożną. Reprezentantki i reprezentanci Polski dołączyli więc do swojej paczki piłkarską niespodziankę.

Anna Lewandowska oraz piłkarskie reprezentacje Polski przygotowały już Szlachetną Paczkę   Marcin Suder - Łączą nas piłka i dobro - mówią zawodnicy.

- Nie wyobrażam sobie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia bez udziału w Szlachetnej Paczce. Od kilku lat to nasza rodzinna tradycja. To ważne, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas i na problemy innych ludzi. Łącząc siły, możemy wspólnie zrobić wiele dobrego dla tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy - zauważa z kolei Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego.

W tym roku Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę dla rodziny pani Katarzyny i pana Jakuba, którzy tworzą kochającą rodzinę dla dwojga swoich dzieci, Neli oraz Olka. Syn urodził się jako skrajny wcześniak, ważył niecałe pół kg, a lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Od urodzenia syna rodzice dzielą swój czas pomiędzy pracę, przebywanie z Olkiem w szpitalu, a opiekowaniem się Nelą. Niestety, mały Olek często wymaga hospitalizacji, a każda infekcja jest walką o życie. Wśród potrzeb rodziny znalazły się m.in. nowa lodówka, bo stara ma blisko 20 lat i często się psuje, łóżeczko dla córeczki, która obecnie śpi z rodzicami, a także odzież i żywność. - O pomaganiu i Szlachetnej Paczce mówię także moim córkom. To dla mnie ważne, aby uczyć je pomagania i wrażliwości na drugiego człowieka już od najmłodszych lat - dodaje Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska oraz piłkarskie reprezentacje Polski przygotowały już Szlachetną Paczkę   Beata Zawrzel W tej akcji liczy się zespołowe działanie.

Szlachetna Paczka działa już ponad 20 lat. Co roku dociera z pomocą do tysięcy rodzin (tylko w ubiegłym roku było to 15,5 tys. rodzin). Organizatorzy mają nadzieję, że w i tym roku nie zabraknie szlachetnych drużyn i uda się pomóc wszystkim potrzebującym. Baza rodzin wciąż jest czynna, a Weekend Cudów odbędzie się 16 i 17 grudnia. Szczegóły na www.szlachetnapaczka.pl.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
16°C Niedziela
rano
21°C Niedziela
dzień
22°C Niedziela
wieczór
16°C Poniedziałek
noc
wiecej »