Szalony Święty - GN 26

O trudnym charakterze o. Pio, mistycznym zjednoczeniu z Bogiem i ojcowskiej trosce, jaką święty stygmatyk otaczał swoje duchowe dzieci opowiada świadek jego życia o. Marciano Morra OFMCap. Poza tym w numerze:

Gość Niedzielny: Miejsca kultowe – Niezwykłe sanktuaria

Po całej Polsce rozsiane są sanktuaria, niektóre mało znane, inne trochę zapomniane. Nasi dziennikarze proponują subiektywny przegląd dziesięciu miejsc kultu religijnego, położonych w malowniczych rejonach w różnych częściach Polski. „To nie są sanktuaria z pierwszych stron gazet. Często zaszyte w szuwarach, krzakach malin czy w górskich dolinkach. A jednak to miejsca kultowe”.

 

Gość Niedzielny: Nie ma polityki bez kompromisu [ks. Marek Gancarczyk, Andrzej Grajewski]

„Proszę odróżnić imperatyw moralny od praktyki życia społecznego. Kościół nie powinien akceptować kompromisów moralnych, chociaż nie słyszę, by komukolwiek grożono ekskomuniką za stosowanie przez całe wieki kary śmierci sprzecznej z Dekalogiem” – mówi Prezydent Bronisław Komorowski odpowiadając na dociekliwe pytania dziennikarzy „Gościa”. Rozmowa o punktach zapalnych w bieżącej polityce naszego kraju nie omija spraw związanych ze śledztwem smoleńskim, kompromisami w sprawach bioetycznych oraz sporami politycznymi, jakie dzielą Polaków.

 

Gość Niedzielny: Ołtarz i grill [Marcin Jakimowicz]

W Concordii w Niemczech odbyło się dziewiąte spotkanie Młodej Polonii. „Młodzi, którzy przyjechali do Concordii, na co dzień żyją rozdarci między dwoma światami. Ale nie wstydzą się pochodzenia” – stwierdza Marcin Jakimowicz. Na spotkania przyjeżdża około 2 tysięcy Polaków ze wszystkich landów. Ks. Bogdan Renusz, współorganizator spotkania, mówi: „Oni są w swej wierze bardzo samotni. Są mniejszością. I dlatego muszą od czasu do czasu zobaczyć tłum rówieśników, którzy uwielbiają Boga”.

 

Gość Niedzielny: Raj i ruiny [Szymon Babuchowski]

W drugim odcinku wakacyjnego cyklu „Bliskie Kresy” Szymon Babuchowski podróżuje do Brzeżan – miasta na Ukrainie, które Juliusz Słowacki uwiecznił w swoim poemacie „Jan Bielecki”. To właśnie tu mieściła się rezydencja rodu Sieniawskich, nazywana „wschodnim Wawelem”, odwiedzana przez królów i książęta z całej Europy. W dwudziestoleciu międzywojennym Brzeżany były miastem wieloetnicznym zamieszkiwanym przez Polaków, Żydów, Ukraińców i Ormian. Jakie Brzeżany zastali reporterzy „Gościa Niedzielnego”?

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
23°C Poniedziałek
dzień
24°C Poniedziałek
wieczór
21°C Wtorek
noc
18°C Wtorek
rano
wiecej »