Turysta spacerujący po polu w pobliżu słynnego parku archeologicznego w Paestum na południu Włoch potknął się, bo noga wpadła ma do dziury w ziemi. W ten sposób doprowadził do odnalezienia starożytnego grobowca i innych antycznych zabytków.
Odkrycie miało miejsce na terenie znanym też jako Posejdonia, gdzie w starożytności znajdowała się założona w VII wieku p.n.e. kolonia greckiego miasta Sybaris.
Włoskie media podały, że podczas spaceru turyście utknęła noga w dość głębokim dole w ziemi. Postanowił mu się przyjrzeć. Ponieważ natychmiast uznał, że nie jest to zwykły otwór w ziemi, o znalezisku poinformował spotkanych funkcjonariuszy Gwardii Finansowej. Ci zaś wezwali pracowników urzędu nadzoru nad zabytkami z pobliskiego miasta Salerno. Rozpoczęto prace wykopaliskowe, w rezultacie których odnaleziono antyczny grobowiec z doskonale zachowanymi malowidłami na ścianach.
Wewnątrz archeolodzy znaleźli m.in. pochodzącą z tego okresu wazę oraz inne przedmioty. W czasie poszukiwań, których zasięg poszerzono, odkryte zostały też trzy inne grobowce.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.
W stolicy władze miasta nie wystawią przeznaczonych do zbierania tekstyliów kontenerów.