Troska o młodzież stoi w centrum papieskiej intencji modlitewnej na rozpoczęty miesiąc. Ojciec Święty prosi wiernych, aby w sierpniu modlili się o to, „aby Światowy Dzień Młodzieży, który odbywa się w Madrycie, był dla wszystkich młodych ludzi na świecie zachętą do tego, by swe życie złączyli i budowali z Chrystusem”.
Jak zaznacza kard. Stanisław Ryłko odpowiedzialny z ramienia Stolicy Apostolskiej za organizację Światowych Dni Młodzieży, Europejczycy potrzebują odkrycia swych chrześcijańskich korzeni, aby nie utracić własnej tożsamości.
„Temat ŚDM w Madrycie «Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze», jest dzisiaj niezmiernie aktualny – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. – Mówi on o korzeniach, o budowaniu, o fundamencie... Każe postawić sobie pytanie: jak buduję dom własnego życia? Współczesny świat przeżywa dzisiaj głęboki kryzys. Szerzący się relatywizm rodzi pustkę w dziedzinie wartości, sensu, prawdy... Brak trwałych i pewnych punktów odniesienia – wszystko jest płynne... Benedykt XVI zapewnia młodych: nie ma nic ważniejszego i nic piękniejszego jak spotkać w życiu Chrystusa i z nim się zaprzyjaźnić! A kto przyjmie Chrystusa nie traci nic, a zyskuje wszystko...”.
Kard. Ryłko podkreśla, że cechą wyróżniającą spotkanie w Madrycie jest też fakt, iż odbywa się ono bezpośrednio po beatyfikacji Jana Pawła II, który był inicjatorem tego duszpasterskiego pomysłu. „Wraca on na Światowe Dni Młodzieży jako błogosławiony patron i orędownik młodych” – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Poinformował też, że na powitanie młodych pielgrzymów w Madrycie kard. Stanisław Dziwisz obiecał specjalny dar, który przywiezie osobiście: relikwie Błogosławionego.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.