69-letnia obrończyni życia z Kanady kolejny raz trafiła do aresztu za cichą modlitwę przed kliniką aborcyjną w Toronto. Kobieta w czerwcu br. wyszła z więzienia, gdzie odsiadywała karę 28 miesięcy pozbawienia wolności za podobną aktywność. Sąd kanadyjski w 1994 roku wydał nakaz, by 170-metrowa strefa wokół klinik aborcyjnych w Toronto była wolna od działalności obrońców życia. Osiem z ostatnich 14 lat Linda Gibbons spędziła w więzieniu za łamanie tego prawa.
4 sierpnia br. przed południem Gibbons, podobnie jak było to w innych przypadkach, zaczęła spacerować przed jedną z klinik aborcyjnych w Toronto. W rękach trzymała duże zdjęcie dziecka z napisem. „Dlaczego mamusiu. Przecież mogę dać tyle miłości”. Próbowała porozmawiać z kilkoma kobietami, które wchodziły do kliniki. Zaoferowała im pomoc w donoszeniu ciąży i urodzeniu dziecka.
W pewnym momencie sześciu funkcjonariuszy policji, w tym szeryf i jego zastępca, otoczyło obrończynię życia, każąc jej opuścić strefę objętą restrykcją. Kobieta dała się aresztować i odprowadzić spokojnie do samochodu policyjnego. Losem Gibbons, która na kolejnych rozprawach w sądzie w ogóle się nie broni i milczy, poszcząc i modląc się, nigdy nie zainteresowała się Amnesty International. Wyrok sądu z 1994 r. próbują zaskarżyć przed Sądem Najwyższym Kanady adwokaci środowisk pro-life. Ich zdaniem jest on niezgodny z Konstytucją, gdyż narusza prawo do wolności słowa.
Przeczytaj też komentarz Przemysława Kucharczaka
sjalsevac
The arrest of Linda Gibbons August 4 2011
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.