Od 15 sierpnia na terenie kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, dzieci będą mogły odbywać pełną przygód "podróż" do czterech miast, które odegrały szczególną rolę w życiu papieża Jana Pawła II - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Centrum Sylwia Kabała.
"Miasta Papieskie to ciekawe i kolorowe miejsce, zbudowane z wielkoformatowych zdjęć i grafik tworzących scenografię czterech stacji: Wadowic, Krakowa, Rzymu i Warszawy, umiejscowionych w przestrzeni przy wejściu do Panteonu Wielkich Polaków. Bawiąc się w różnego rodzaju quizy, łamigłówki i układanki prowadzone przez specjalnie przygotowanych edukatorów, dzieci nie tylko zobaczą miejsca ważne w życiu papieża Polaka, ale również fizycznie się w nich znajdą, będą mogli ich dotknąć" - wyjaśniła Kabała.
Dodała, że w czasie tej podróży dzieci poznają ważne fakty z biografii Jana Pawła II, ale również - w szerszym kontekście - historię miejsc takich jak: plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza czy Zamek Królewski w Warszawie.
Organizatorzy tego przedsięwzięcia do wspólnej zabawy zapraszają dzieci ze szkół podstawowych (grupy zorganizowane) wraz z opiekunami. Grupy można zgłaszać pod numerem telefonu: +48 883 343 040 lub mailowo: panteon@centrumopatrznosci.pl.
Rzeczniczka dodała, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, znajdujące się przy Centrum, przygotowuje też specjalną ścieżkę edukacyjną dla dzieci w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej.
Poinformowała również, że teren wokół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie został już uporządkowany i przystosowany do przyjmowania turystów i pielgrzymów. Znajdują się tu m.in. parkingi dla samochodów osobowych, busów oraz specjalnie przygotowane miejsce do parkowania dla autokarów (wjazd bramą nr 2 od ul. Prymasa Hlonda).
Ponadto - jak zaznaczyła Kabała - teren wokół świątyni został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych tak, aby każdy mógł bezproblemowo zwiedzić Panteon Wielkich Polaków oraz pomodlić się przed relikwiami bł. Jana Pawła II i bł. Jerzego Popiełuszki. Możliwy jest podjazd pod sam budynek Instytutu Papieża Jana Pawła II, w którym znajduje się recepcja, a specjalne pochylnie umożliwiają osobom niepełnosprawnym komfortowe zwiedzanie dolnej części Świątyni Opatrzności Bożej.
Do Centrum Opatrzności Bożej można też wygodnie dojechać komunikacją miejską - autobusami: nr 217 (od stacji metra Wilanowska) i nr 422 (z Bemowa przez Centrum.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.