Choć wiele azjatyckich krajów obnosi się ze swą demokracją, w rzeczywistości sytuacja tam odbiega od demokratycznych standardów – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji o zagrożeniach dla pokoju i bezpieczeństwa, zorganizowanej w Tajlandii przez Światową Radę Kościołów.
Uczestniczyli w niej delegaci 20 krajów. Zwrócono uwagę na naruszanie praw obywatelskich oraz na dość powszechne dyskryminowanie mniejszości religijnych.
Za ważne wyzwanie dla pokoju w tej części świata uznano narastającą konkurencję między dominującymi do niedawna Stanami Zjednoczonymi oraz rosnącymi w siłę Chinami, a także między Państwem Środka i Indiami. Z niepokojem zwrócono uwagę na narastającą nietolerancję religijną oraz coraz większe upolitycznienie religii w krajach azjatyckich. W tym kontekście chrześcijanie w jeszcze większym stopniu muszą zabiegać o prawa człowieka, praworządność i rozbrojenie – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji Światowej Rady Kościołów na temat bezpieczeństwa i pokoju w Azji.
Chodzi o kaliber 155 milimetrów. PGZ już produkuje dziennie 1 mln sztuk amunicji małokalibrowej
Był to drugi atak Huti po miesiącach spokoju na Morzu Czerwonym.
Głównym celem uderzeń był Łuck w obwodzie wołyńskim przy granicy z Polską.