„Bohaterowie z Fukushimy” zostali laureatami prestiżowej nagrody Księcia Asturii w dziedzinie Concordia 2011. Wśród finalistów znalazły się także Światowe Dni Młodzieży w Madrycie.
Nagrodzono grupę osób, która pracowała w japońskiej elektrowni nuklearnej po tsunami, jakie miało miejsce w marcu br. W wyniku kataklizmu zginęło ok. 28 tys. osób, a ponad 340 tys. straciło dach nad głową. „Bohaterowie z Fukushimy” są przykładem najwznioślejszych wartości, ponieważ przez swoją ofiarę usiłowali ograniczyć skutki marcowego tsunami zapominając o poważnych konsekwencjach, jakie będzie miała w ich życiu ta decyzja. To właśnie ich odważna i przykładna postawa przyniosła im międzynarodowy przydomek „bohaterów z Fukushimy” – podkreślił Francisco Alvarez-Cascos w uzasadnieniu werdyktu jury.
Do nagrody Concordia 2011 zgłoszono ponad 40 kandydatur z 20 krajów świata. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się m. in. siostry szarytki (2005), szlak św. Jakuba (2004) oraz katolicka organizacja pozarządowa Manos Unidas (2010).
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.