„Przełammy stereotypy - szanse i zagrożenia dla osób jąkających się na rynku pracy” – to temat interdyscyplinarnego ogólnopolskiego zjazdu osób jąkających się i ich przyjaciół, który z okazji Światowego Dnia Jąkających się ma odbyć się w dniach 21-23 października w Warszawie.
Jąkanie to problem ciągle rosnący. Jeszcze niedawno szacowano, że dotyczy on 1% dorosłych i ok. 4% dzieci. Obecne szacunki wskazują, ze problem ten może dotyczyć nawet 6% populacji. Nie tylko zmusza do stałej pracy nad wymową, ale ogranicza możliwości zawodowe oraz powoduje problemy w rodzinie, szkole i środowisku, a czasem nawet wycofywanie się z życia publicznego – przypominają działacze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się.
W obliczu wzrastającego problemu konieczne jest znalezienie nowych sposobów na zapobieganie i leczenie tej kłopotliwej dolegliwości. Temu między innymi poświęcone są spotkania jąkających się. Podczas tegorocznego, organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się. W tegorocznym programie między innymi wykłady „Stereotypy dotyczące osób jąkających się funkcjonujące w społeczeństwie”, „Pomoc osobie jąkającej się w wyborze zawodu”, "Pomocna dłoń - metody wsparcia gestem w terapii jąkania” i inne.
Spotkanie odbędzie się w Centrum Szkoleniowym WAT. Pytania odnośnie szczegółów można kierować do: Pawła Pieleckiego, e-mail: pablenko@poczta.onet.pl lub Jarosława Mrozowskiego e-mail: jarek@jakanie.waw.pl .
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.