USA: Nie sterylizujecie - nie pomagamy

Administracja Baracka Obamy zdecydowała się zakończyć współpracę z katolicką organizacją walczącą z handlem ludźmi, ponieważ ta nie zapewniała ofiarom handlarzy ludźmi pełnego pakietu tzw. usług reproduktywnych.

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej nie przyznał dotacji dla Migration and Refugee Services (MRS). Ta kościelna organizacja pomaga ofiarom handlu ludźmi. Specjalistyczna jednostka działająca przy episkopacie Stanów Zjednoczonych korzystała z pięcioletniego grantu (z 2006 r.) udzielonego jeszcze przez administrację George’a Busha. Dzięki 19 mln dolarów udało się przywrócić do życia społecznego prawie 3 tys. byłych niewolników. Kościelne służby zapewniały im żywność, odzież i opiekę medyczną. Dzięki funduszom federalnym ratowano najczęściej nielegalnych imigrantów, zwłaszcza niepełnoletnich, których handlarze zmuszali do seksualnego niewolnictwa.

Administracja obecnego prezydenta Baracka Obamy zdecydowała się zakończyć współpracę z katolicką organizacją, ponieważ ta nie zapewniała ofiarom handlarzy ludźmi pełnego pakietu tzw. usług reproduktywnych. Głównym zastrzeżeniem stała się kwestia dostępu do aborcji i sterylizacji.

Amerykański Kościół odczuwa coraz dotkliwiej liberalną politykę Baracka Obamy. We wrześniu biskupi Stanów Zjednoczonych postanowili w trybie pilnym o powstaniu krajowej komisji ds. wolności religijnej. Ma to związek z narastającymi antyreligijnymi tendencjami w polityce i społeczeństwie.

Administracja waszyngtońska pod rządami laureata pokojowej nagrody Nobla z 2009 r. po raz kolejny zdecydowała się na forsowanie reform społecznych niezgodnych z nauczaniem katolickim, a wśród nich aborcji, refundacji środków antykoncepcyjnych, sterylizacji oraz nowych przywilejów dla związków jednopłciowych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Niedziela
  noc
  17°C Niedziela
  rano
  24°C Niedziela
  dzień
  24°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »