Ponad 80 godzin bezpłatnych zajęć dla dzieci, ich rodziców i dziadków przygotowuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.Cel Akademii Rodzinnej z Janem Pawłem II to wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.
Chętni będą mogli uczestniczyć w kursach pierwszej pomocy, warsztatach dziennikarskich, konsultacjach psychologicznych, pedagogicznych i prawnych, a także wspólnie żeglować, jeździć na nartach czy rowerze.
Inauguracja Akademii odbędzie się w niedzielę 6 listopada w Centrum Wolontariatu przy Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Zaprezentowane zostaną wówczas szczegółowy harmonogram i program zajęć.
Raz w miesiącu, w sobotę, odbywać się będą zajęcia rekreacyjno-turystyczne angażujące całe rodziny w plenerze, a w poniedziałki po południu - także raz w miesiącu - przewidziano zajęcia stacjonarne dla rodziców lub dziadków. Podczas gdy będą oni korzystali z fachowej pomocy psychologów, pedagogów i wychowawców, najmłodsi pod okiem opiekunów odrobią lekcje bądź wezmą udział w warsztatach tanecznych, plastycznych i innych atrakcjach.
"Akademia, której patronuje Jan Paweł II, za cel stawia sobie nie tyle promocję osoby Ojca Świętego, ale chce propagować pewien styl życia i spędzania wolnego czasu" - mówi dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego Agata Szuta, inicjatorka powstania Akademii. "Chcemy w duchu nauki głoszonej przez papieża zaoferować rodzinom coś ambitnego i praktycznego jednocześnie. Chcemy być blisko codziennych i najbardziej przyziemnych problemów rodziców i dzieci i poprzez to umożliwiać im rozwój osobisty we właściwym dla nich kierunku" - dodaje.
W ramach inauguracji Akademii będzie można obejrzeć występ zespołu BAŁA-GUN - grupy absolwentów krakowskiego Technikum nr 26 Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.
Udział w zajęciach Akademii Rodzinnej jest bezpłatny, przewidziano miejsca dla ok. 100 osób. Zapisać można się drogą mailową pod adresem: akademia.rodzinna@idmjp2.pl.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.