Irak. Nuncjatura zapewnia, że przygotowania do wizyty papieża są kontynuowane

PAP |

publikacja 28.02.2021 20:07

Nuncjatura apostolska w Iraku ogłosiła w niedzielę, że kontynuowane są przygotowania do wizyty papieża Franciszka, który oczekiwany jest w Bagdadzie 5 marca. Placówka Watykanu oficjalnie potwierdziła, że nuncjusz abp Mitja Leskovar zakażony jest koronawirusem.

Irak. Nuncjatura zapewnia, że przygotowania do wizyty papieża są kontynuowane Pixabay

Informację o wykryciu zakażenia podano w sobotę, a jej potwierdzenie uzyskali dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej.
Sekretarz nuncjatury w Bagdadzie ksiądz Ervin Lengyel w komunikacie zamieszczonym na Twitterze potwierdził, że pochodzący ze Słowenii arcybiskup Leskovar jest zakażony.

"Ma bardzo lekkie objawy i w samoizolacji dalej pracuje nad przygotowaniem podróży apostolskiej" - zapewnił węgierski ksiądz.
W czasie każdej podróży to nuncjusz w danym kraju towarzyszy papieżowi.

W dniach od 5 do 8 marca Franciszek odwiedzi Bagdad, miasto An-Nadżaf - cel pielgrzymek szyitów, gdzie złoży wizytę ajatollahowi Alemu al-Sistaniemu; uda się też do krainy Ur - ziemi Abrahama. Będzie również w Irbilu, czyli w stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, w Mosulu i mieście Karakosz na Równinie Niniwy, to jest tradycyjnym terenie chrześcijan.

Ksiądz Lengyel zamieścił też zdjęcie z hasłem "Bagdad czeka na papieża Franciszka". Przedstawia ono billboard z wizerunkiem papieża i ajatollaha al-Sistaniego.

Czytaj też: