Polityka migracyjna stała się najważniejszym tematem kampanii przed zbliżającymi się wyborami do Bundestagu.
Wiara to głębokie zaufanie, mniej wiedza. Tak opisuje ją jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy europejskich, norweski laureat Literackiej Nagrody Nobla Jon Fosse. Ma on wiele do powiedzenia na temat swojej osobistej wiary - od doświadczeń z protestanckich nabożeństw i katolickich mszy św. po nawrócenie pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Norweg opowiada o tym w książce - wywiadzie „Tajemnica wiary” (Il mistero della Fede) z katolickim teologiem Eskilem Skjeldalem, która ukazała się po włosku w grudniu ub.r.
W amerykańskich mediach pojawia się temat „via pulchritudinis” (drogi piękna), o której przypomniał światu papież Franciszek, a którą odkrywają nieraz na różnych etapach potencjalni konwertyci. Ostatnio wskazał na nią profesor etyki i prawa z Uniwersytetu Nowojorskiego Kwame Anthony Appiah w dzienniku „New York Times” w redagowanym przez siebie dziale felietonów „The Ethics”.
Do strzeżenia prawdy i pamięci o tragedii zagłady zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.