Świadectwo chrześcijańskie pozostaje nadal „spoiwem wiążącym” Europę.
Cztery dni po swojej nominacji odebrał w kaplicy Domu św. Marty z rąk Papieża Franciszka paliusz, symbol władzy metropolity.
W Lyonie w sobotę późnym popołudniem doszło do postrzelenia z broni palnej prawosławnego duchownego. Do ataku doszło po godz. 17, gdy kapłan zamykał świątynię po nabożeństwie. Sprawca zbiegł po oddaniu strzałów. Duchowny jest poważnie ranny i walczy o życie - podała na swym portalu agencja radiowa France Info.
W nocy z 30 na 31 października nieznany sprawca zniszczył figury dzieci fatimskich stojące przy kościele. Najstarsi parafianie z Chrząstawy Wielkiej mówią, że taki wandalizm od II wojny światowej nie miał tam miejsca.
Pomimo podwyższonego zagrożenia kościoły we Francji będą jutro otwarte. We wszystkich świątyniach będą jednak obecni policjanci.
W związku z panującą epidemią Penitencjaria Apostolska zmieniła w tym roku warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych związanego z uroczystością Wszystkich Świętych.
29 października w godzinach wieczornych blisko 50-osobowa grupa młodych ludzi wtargnęła do wiedeńskiego kościoła św. Antoniego Padewskiego.
Krajowy duszpasterz służby zdrowia zwraca uwagę, że także kapelani zarażają się koronawirusem, ale pomagają im księża-wolontariusze.
- Przerażające jest to, co widzimy w ostatnich dniach na ulicach - ile osób jest uwikłanych w aborcję. Może nie przez czyny bezpośrednie, ale także poprzez nieme przyzwolenie na nią, obojętność czy znieczuloną postawę serca - mówi w rozmowie z KAI, ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.
Pomaganie zmarłym nie polega na automatycznym wypełnianiu pewnych praktyk. Chodzi o duchowy dar. Najbardziej pomagamy duszom, kiedy sami zbliżamy się do Boga – mówi s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.