O zmianach w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym rozmawiali w poniedziałek w Warszawie delegaci Komisji Weneckiej z władzami Sądu Najwyższego, prezydiami Sejmu, Senatu i Krajowej Rady Sądownictwa; przewodniczący Komisji spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą.
Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW prof. Gertruda Uścińska jest kandydatką na szefową ZUS - poinformował PAP Bogdan Kubiak z Rady Nadzorczej ZUS. Prof. Uścińska uzyskała pozytywną opinię Rady Nadzorczej ZUS.
Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen.
W ubiegłym roku polskie kopalnie sprzedały o 1,4 mln ton węgla więcej, niż wydobyły, co oznacza, że zmniejszyła się ilość węgla na przykopalnianych zwałach. Sprzedaż węgla była o 3,3 mln t wyższa niż przed rokiem - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.
Grudniowa nowelizacja ustawy o TK, a także zagadnienia dotyczące wyboru sędziów Trybunału były głównymi tematami spotkania Krajowej Rady Sądownictwa z przedstawicielami Komisji Weneckiej. Pytania były szczegółowe - powiedział po poniedziałkowym spotkaniu rzecznik KRS Waldemar Żurek.
O godz. 9 w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Komisji Weneckiej Giannim Buquicchio. Delegacja Komisji ma przygotować opinię ws. nowelizacji ustawy o TK.
Papież Franciszek powiedział, że jest bardzo szczęśliwy, iż w piątek spotka się na lotnisku z Hawanie z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem. Słowa papieża obszernie przytacza w poniedziałek dziennik "Corriere della Sera".
Od spotkania z władzami Sądu Najwyższego delegaci Komisji Weneckiej rozpoczęli w poniedziałek dwudniowy cykl rozmów na temat sytuacji wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Rozmowy mają posłużyć Komisji do wypracowania opinii ws. nowelizacji ustawy o TK.
Opinie nie mają charakteru wiążącego stąd opinia Komisji Weneckiej ws zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym nie może być wiążąca dla Polski, ale zostanie bardzo poważnie wzięta pod uwagę - mówi PAP wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski.
Liczymy, że samorządy zdążą przygotować się do programu "Rodzina 500 plus". Otrzymają na ten cel prawie 350 mln zł w tym roku. Pierwsza transza pieniędzy zostanie wypłacona już po tygodniu od opublikowania ustawy - mówi PAP wiceminister pracy Bartosz Marczuk.