22. chrześcijańskich misjonarzy zostało aresztowanych 20 marca w indyjskim stanie Karnataka. Oskarżono ich o prozelityzm i przymusową konwersję pośród tamtejszej ludności.
Prezydent Irlandii złożyła wizytę w Watykanie. Po 35-minutowej rozmowie prywatnej z Mary McAleese Benedykt XVI przyjął również towarzyszącą jej delegację. Po papieskiej audiencji irlandzka głowa państwa rozmawiała również z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone.
„Wartości i perspektywy dla Europy jutra" to tytuł kongresu, zorganizowanego w dniach 23-25 marca w Rzymie przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej na 50-lecie Traktatów Rzymskich.
„Zjednoczenie Europy może się dokonać tylko w odpowiedzialności przed Bogiem i ludźmi" stwierdzili na dwa dni przed podpisaniem „Deklaracji Berlińskiej" kard. Karl Lehmann i ewangelicki bp Wolfgang Huber.
Do zniesienia ograniczeń w podróżowaniu na Kubę i ożywienia kontaktów między mieszkańcami wyspy a obywatelami Stanów Zjednoczonych zachęcił amerykański Kongres episkopat USA.
Priorytety ustalone na sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w dniach 5-9 marca przypomniał przewodniczący tej dykasterii w przesłaniu do Rady Biskupów Europejskich ds. Mediów.
Dziś w jednej z diecezji we Francji odbędzie się zamknięcie procesu "Super Miro", dotyczącego zbadania domniemanego cudu - uzdrowienia francuskiej siostry zakonnej z choroby Parkinsona za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Podobnie jak otwarcie procesu, jego zakończenie będzie miało tajny charakter - informuje "Nasz Dziennik"
Patriarcha Wenecji ks. kard. Angelo Scola skrytykował Parlament Europejski za to, że stosuje liczne naciski wobec krajów członkowskich Unii Europejskiej w kwestiach etycznych dotyczących małżeństwa, obrony życia i rodziny - informuje "Nasz Dziennik"
Papież Benedykt XVI zaprosił do Watykanu dyrektora tureckiego urzędu ds. religii Alego Bardakoglu, zwierzchnika religijnego tamtejszych muzułmanów (wszyscy imamowie są w Turcji urzędnikami państwowymi).