Ciało zabitego w amerykańskim ataku w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds, przywieziono do Kerman, jego rodzinnego miasta na południowym wschodzie Iranu - podała we wtorek irańska agencja IRNA.
Nie podjęto decyzji o wyjściu z Iraku - zapewniają w poniedziałek władze USA po opublikowaniu w mediach listu amerykańskiego dowództwa, sugerującego, że zdecydowano się na taki krok. Pismo to szkic; nie powinno zostać upublicznione i wysłane - stwierdził generał Mike Milley.
Ofiara piątkowego ataku nożownika w Villejuif to obywatel francuski o polskich korzeniach - dowiedziała się PAP ze źródeł w policji. Francuska prokuratura podała z kolei, że mężczyzna uratował swoją partnerkę, zasłaniając ją przed ciosem napastnika.
Dawid Kubacki, wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen, triumfował w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. W poniedziałek wyprzedził Niemca Karla Geigera i Norwega Mariusa Lindvika, który był drugi w klasyfikacji generalnej.
Setki tysięcy osób biorą udział w uroczystościach pogrzebowych Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds, które rozpoczęły się w poniedziałek w Teheranie. Irańska telewizja podała, że w centrum stolicy zebrały się "miliony" ludzi, którzy chcą pożegnać generała.
Przywódcy Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii zapowiedzieli w niedzielę wieczorem wspólne działania na rzecz zmniejszenia napięć na Bliskim Wschodzie. Zaapelowali też do władz Iraku o dalsze poparcie dla koalicji walczącej z Państwem Islamskim.
W Los Angeles zakończyła się w niedzielę w nocy ceremonia przyznania "Złotych Globów" wybitnym twórcom filmowym i telewizyjnym. Najwięcej statuetek zdobył obraz "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino.
Prezydent USA Donald Trump w niedzielę kolejny raz groził na Twitterze Iranowi ewentualnym atakiem. W reakcji na to komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA oświadczyła, że to parlamentowi przysługują uprawnienia do wypowiadania wojny.
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zdecydował o zwołaniu na poniedziałek Rady Północnoatlantyckiej, czyli najwyższego organu decyzyjnego Sojuszu w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie - poinformowało źródło z kwatery głównej.
Do szczególnej modlitwy w intencji Hiszpanii wzywa kard. Antonio Cañízares z Walencji. Powodem jest nie tyko początek nowego roku, ale „krytyczna sytuacja” kraju, która „zagraża jego przyszłości”, co budzi poważny niepokój w mocno podzielonym społeczeństwie.