Legalizacja eutanazji i wspomaganego samobójstwa byłaby katastrofalnym posunięciem – ostrzegł abp Anthony Fisher, komentując przygotowania australijskiego parlamentu Nowej Południowej Walii do debaty na ten temat.
W niedzielę 25 lipca bp Robert Chrząszcz przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele w Nowej Białej na Spiszu. Eucharystia była sprawowana w intencji wszystkich, którzy wsparli pogorzelców. Łącznie ze zbiórki archidiecezji krakowskiej poszkodowani otrzymali prawie 5 mln zł.
"Pomnażanie dóbr bez sprawiedliwego podziału nie rozwiązuje problemów" - powiedział w niedzielę papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi. Przekazał także błogosławieństwo uczestnikom i organizatorom Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Dwóch strażaków - ojciec i syn - próbowało uwolnić kierowcę uwięzionego w samochodzie przez powódź w niemieckim mieście Altena. Jednego z nich porwała woda. Uratował go 15-letni Polak Bartek Zarebski. Widać to na filmie opublikowanym przez Bild TV.
Dzisiaj potrzebne jest nowe przymierze między młodymi a osobami starszymi, aby dzielić się wspólnym skarbem życia – wskazał papież Franciszek w homilii przygotowanej na obchody ogłoszonego przez siebie I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Z powodu rekonwalescencji po niedawnej operacji zamiast Ojca Świętego Mszę św. w bazylice św. Piotra w Watykanie odprawił abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
Z Helu wyruszyła jubileuszowa 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po dojściu do Częstochowy pątnicy udadzą się na Camino do Santiago de Compostela.
Ponad 330 km przeszli Darwina i Jacek Matuszczakowie po polskich drogach św. Jakuba, by pomóc pochodzącemu z ich rodzinnego Chrzanowa Jasiowi Kozubowi, który cierpi na SMA typu 1.
Monumentalne, kamienne budowle zachowane do pół metra wysokości, odkryli w Marei w północnym Egipcie polscy archeolodzy. Mieszkali w nich w VI w. pielgrzymi, którzy byli w drodze do chrześcijańskiego sanktuarium w Abu Mena.
W Kościele 25 lipca przypada I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Okres pandemii był szczególnie trudny dla seniorów z powodu konieczności odizolowania się od naturalnych źródeł wzmacniających dobrostan psychiczny - powiedział PAP wykładowca UKSW i superwizor Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich ks. prof. Romuald Jaworski.
Camino de Santiago w Hiszpanii było trzecim po Jerozolimie i Rzymie szlakiem pielgrzymkowy w Europie. Do dziś podążają nim ludzie różnych wyznań i narodowości. 26 Dróg Jakubowych, które łącznie liczą ponad 6 tys. km przebiega przez teren Polski i wciąż powstają nowe.