Rynek tzw. dark store w Polsce wystrzelił. Czy rosnąca popularność szybkich dostaw produktów z lokalnych sklepów i magazynów utrzyma się w 2022 r.? Eksperci wieszczą konsolidację branży. Wyzwaniem ma być też nowe prawo - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
Sąd w kontrolowanej przez wojsko Birmie odroczył do 10 stycznia wydanie kolejnego wyroku na odsuniętą od władzy demokratyczną przywódczynię kraju Aung San Suu Kyi - podał w poniedziałek Reuters, powołując się na anonimowe źródła zapoznane z procesem.
Po podaniu w Polsce ponad 46,1 mln szczepionek przeciw COVID-19 zgłoszono ok. 16,6 tys. niepożądanych odczynów, w większości łagodnych - wynika z najnowszych danych udostępnianych na stronach rządowych.
27 grudnia po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto to, mające upamiętniać zwycięski zryw Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918-1919, przypada w rocznicę wybuchu insurekcji.
Sądzimy, że Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, niezależne od obowiązujących dzisiaj programów, pozytywnie wpłynie na sytuację demograficzną - powiedziała PAP minister rodziny Marlena Maląg. Zapewniła jednocześnie, że wszystkie dotychczas realizowane programy społeczne będą kontynuowane.
Władze Australii poinformowały w poniedziałek o pierwszym przypadku śmierci osoby zakażonej wariantem Omikron. 80-letni mężczyzna zakaził się tym wariantem wirusa w domu opieki społecznej dla osób starszych i zmarł następnie w szpitalu w Sydney - wyjaśniono.
Od Argentyny po Wenezuelę, Chile i Brazylię biskupi katoliccy Ameryki Łacińskiej zwracali się w Święta Bożego Narodzenia do wiernych o solidarność z najuboższymi mieszkańcami ich krajów. Sytuację tych ludzi dodatkowo pogorszyła pandemia koronawirusa.
Orszaki Trzech Króli 2022 odbędą się 6 stycznia zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu. Hasłem przewodnim będą słowa "Dzień dziś wesoły" zaczerpnięte z kolędy "Z narodzenia Pana". Tym razem organizatorzy proponują m.in. Bieg Trzech Króli.
80 lat temu, w nocy z 27 na 28 grudnia 1941 r., w okupowanej Polsce wylądowała grupa działaczy komunistycznych z Marcelim Nowotką na czele. Ich zadaniem było tworzenie struktur Polskiej Partii Robotniczej przygotowującej się do przejęcia władzy w Polsce podporządkowanej ZSRS.
Niektóre instytucje nadal wolą plastikowe dokumenty tożsamości. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw, żeby rok 2022 był tym rokiem, kiedy obywatel z poziomu telefonu będzie mógł potwierdzać swoją tożsamość w różnych miejscach - powiedział PAP minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.