Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dobry, kompromisowy kandydat - tak scharakteryzowała kard. Jorge Mario Bergoglio ambasada Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Apostolskiej przed poprzednim konklawe w 2005 r. Tekst ten znalazł się wśród dokumentów upublicznionych przez Wikileaks.
W odwiedzonej rano bazylice Santa Maria Maggiore papież Franciszek spotkał grupkę wiernych. Była wśród nich matka w 5. miesiącu ciąży.
Ludzie, którzy się z nim zetknęli, bardzo go kochają. Zwłaszcza sieroty, o których los dbał od zawsze – tak nowego papieża scharakteryzował jego spowiednik w ostatnich latach, chorwacki jezuita o. Berislav Ostojić.
Oto tekst telegramu do papieża Franciszka, który wysłali do niego polscy biskupi:
Pierwszą zagraniczną podróżą papieża Franciszka będzie prawdopodobnie Brazylia z okazji Światowych Dni Młodzieży.
Kard. Jorge Mario Bergoglio, zanim został papieżem, wielokrotnie wypowiadał się przeciw aborcji. Podkreślał, że nigdy nie jest ona dobrym rozwiązaniem, przeciwnie - jest karą śmierci dla nienarodzonych. Bronił zarazem samotnych matek, nawet przed księżmi.
- To wybór Ducha Świętego przy pomocy i za pośrednictwem kardynałów - tak o wyborze argentyńskiego kardynała Jorge Mario Bergoglio SJ na Stolicę Piotrową mówił w Radio Gdańsk metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
Przed wyjazdem chciałam jeszcze zobaczyć, jaki był wynik kolejnych głosowań. A więc: Galeria Krakowska i ekran TVN24.
W Argentynie ludzie wyszli na ulicę. Wszyscy wyrażają swe zaskoczenie, niektórzy płaczą ze wzruszenia