Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
To skutek pożaru podstacji elektrycznej.
Nikomu nic się nie stało.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
W związku z pęknięciem tamy w Stroniu Śląskim, zrzut wody z Jeziora Nyskiego zwiększył się z 600 do 1000 metrów sześciennych wody na sekundę.
W wielu miejscach na południu województwa opolskiego nadal jest bardzo trudna sytuacja powodziowa. Woda przerwała wały w Głuchołazach, zagrożony jest most tymczasowy.
Poziom rzeki Białej Głuchołaskiej przekroczył o metr poziom alarmowy.
W słoneczne i upalne dni wzrasta zagrożenie tlenkiem węgla - ostrzegł w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że tylko w czerwcu i lipcu strażacy z powodu wykrycia tlenku węgla w domach i mieszkaniach interweniowali ponad 800 razy.
Państwowa Straż Pożarna w sobotę w całej Polsce odnotowała 3115 zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi. Natomiast w niedzielę do godz. 8 przyjęto już 589 zgłoszeń.
W niedzielę przez Podkarpacie przeszły gwałtowne burze. Strażacy interweniowali 310 razy. Głównie pomagali wypompowywać wodę z zalanych budynków, usuwali połamane drzewa i zabezpieczali uszkodzone dachy. Wiele domów wciąż nie ma prądu.
Strażacy w całym kraju odebrali 1643 zgłoszenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru i podtopień. Najwięcej zdarzeń zanotowano w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim i w lubelskim - poinformował rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.