Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nie kierowaliśmy się potrzebą zaoszczędzenia na programie 500 Plus, ale przepisy muszą być spójne i logiczne; zapewniam, że świadczenie dostanie każdy, komu się ono należy - zapewniła minister rodziny Elżbieta Rafalska, mówiąc o zmianach w programie, jakie nastąpią od 1 października.
500 Plus dla seniorów co rok? Nad pomysłem pracuje resort rodziny i pracy, a jego wprowadzenie w życie bierze pod uwagę Ministerstwo Finansów. Startuje trzyletni maraton wyborczy, a głosy seniorów są dla PiS bezcenne - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oceniła, że obecnie jest dobry moment na podjęcie decyzji i urodzenie "późnych" dzieci - drugiego czy trzeciego. - W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, tworzymy pozytywną atmosferę dla rodzin - zapewniła.
Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o świadczenie z programu 500 plus. MRPiPS przypomina, że świadczenie wychowawcze nie jest przyznawane bezterminowo - aby je otrzymywać, co roku trzeba składać wniosek. Złożenie go w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania wsparcia.
Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 Plus" na kolejny okres zasiłkowy - poinformowała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Senat poparł ustawę, która ma m.in. uszczelnić rządowy program wsparcia rodzin oraz ułatwić zakładanie żłobków.
Przez osiem lat nie potrafiliście tego zrobić - powiedziała premier Beata Szydło do opozycji podczas głosowań nad zmianami w ustawie dotyczącej m.in. programu 500 plus. Posłowie Platformy Obywatelskiej w ogóle nie powinni wypowiadać na temat polityki prorodzinnej - podkreśliła.
Liczę, że dzięki programowi Rodzina 500 Plus na upragnione wakacje wyjedzie o wiele więcej dzieci niż w ubiegłych latach, szczególnie z rodzin wielodzietnych i tych gorzej sytuowanych - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, podając dane z końca maja. Odnosząc się do najnowszych danych dot. liczby urodzeń, przyznała , że jest to mniej niż oczekiwała, ale widać wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem.
Dodatkowe zajęcia dla dzieci, remonty mieszkań, by polepszyć warunki bytowe rodziny, bieżące wydatki - na te m.in. cele rodziny przeznaczają pieniądze ze świadczenia 500 plus. "Z naszego monitoringu wynika, że program sprawdza się bardzo dobrze" - mówi Katarzyna Pasławska z olsztyńskiego MOPS-u.