Jak się dziś szacuje, ok. 30 tysięcy osób przybędzie do Poznania na Europejskie Spotkanie Młodych. Będą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz próbowali wzrastać w swoim zaufaniu do Boga.
29 grudnia młodzi uczestnicy spotkania, którzy przybędą do Poznania z całej Europy, a także z innych kontynentów, na kolejny etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię” otrzymają „List z Chin” brata Aloisa. Przeor Taizé właśnie powrócił ze swojej trzytygodniowej wizyty u chrześcijan tego kraju i opowie o tym doświadczeniu podczas Spotkania Europejskiego. „Łączy nas jedna nadzieja – pragnienie życia w pełni”; „Dokonywać wyboru pomiędzy naszymi pragnieniami”; „Dzielić się tym, co mamy” – to niektóre
z tematów poruszonych w tym liście. Będą one służyły jako punkt wyjścia do wymiany myśli i doświadczeń w małych grupach, w których uczestnicy będą się spotykać co rano w 150 przyjmujących ich parafiach.
Program na popołudnie 30 i 31 grudnia proponuje listę dwudziestu tematów do wyboru. „Wsłuchać się w to, co mieszka w głębi nas”; „Bóg z całą powagą traktuje wątpliwości i bunt”; „Co robisz ze swoją wolnością?” – to zdania zaczerpnięte ze wspomnianego „Listu z Chin”, które staną się inspiracją dla niektórych ze spotkań tematycznych. Inne spotkania popołudniowe dotyczyć będą kwestii społecznych, na przykład, spotkanie z młodymi ludźmi angażującymi się w pomoc najuboższym ze względu na
szacunek dla godności każdego człowieka. Będą spotkania o charakterze kulturalnym, z których jedno stworzy okazję do poznania życia i historii Polaków przez pryzmat malarstwa Jacka Malczewskiego (1854-1929). Jeszcze inna propozycja na popołudnie to świadectwa młodych ludzi z Chile, Filipin i Indii.
Po południu 1 stycznia będą miały miejsce spotkania w grupach narodowościowych i regionalnych. Temat przewodni tych spotkań brzmi: „Odzyskać odwagę”. Spotkania te poprowadzą bracia z Taizé. Pozwolą one zastanowić się nad lokalnymi inicjatywami, aby kontynuować „pielgrzymkę zaufania przez ziemię” po powrocie do domu.
Podczas Spotkania młodzi każdego dnia o godz. 13.15 i 19.00 gromadzić się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) na wspólną
modlitwę w dwóch wielkich, specjalnie na tę okazję udekorowanych, pawilonach. Podczas każdej wieczornej modlitwy brat Alois skieruje do uczestników krótkie rozważanie. Teksty jego rozważań opublikowane zostaną na stronie: http://www.taize.fr/pl_article9575.html.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.