Zdumiewajacy wpis ks. Lemańskiego o nowym ministrze zdrowia

Agresywny wpis skierowany przeciw nowemu ministrowi zdrowia prof. Łukaszowi Szumowskiemu opublikował na Facebooku ks. Wojciech Lemański. Duchownemu wciąż poddanemu karze suspensy (zawieszenia w obowiązkach) najwyraźniej nie podoba się... podpisanie przez cenionego kardiologa lekarskiej deklaracji wiary, promowanej przez dr Wandę Półtawską.

Reklama

Oto pełny tekst postu ks. Lemańskiego:

"Fajne zdjęcie (patrz obok - przyp. jd). Sporo mówi. No i ten podpis o deklaracji wiary. Gdyby to zdjęcie wywiesić w szpitalach i przychodniach, niektórzy chorzy wyzdrowieliby na sam widok. Był już kiedyś taki, nazywał się Kaszpirowsky. Tamten miał łagodniejszy wzrok. Ale jak tamten na człowieka patrzył, to ponoć herbata w szklance przed telewizorem nie stygła, a kwiatki więdły nawet te sztuczne. Ten spojrzy i już wiesz, że nie będzie podwyżek dla pielęgniarek, ani dla rezydentów. Emeryci niech Bogu dziękują za te "tanie leki", których się przy poprzedniku nałykali. O zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia możemy się co najwyżej pomodlić. Do kolejnych występów WOŚP zostało już tylko kilka dni, więc może jeszcze nie zdąży rzucić żadnej klątwy. Już sobie wyobrażam podwyżki dla kapelanów i dotacje na kaplice szpitalne. Różaniec zamiast śniadania. Pielgrzymka wokół szpitala w ramach rehabilitacji. Naturalne porody. Ziołoterapia wspomagana naprotechnologią. Z Białorusi i z Ukrainy sprowadzimy "babki szeptuchy". Ja nie lekarz, Pan Bóg lekarz, ciebie boli....."

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • :(
  13.01.2018 15:05
  Pan minister po prostu stosuje socjotechnikę. Trudno natomiast powiedzieć o motywacji. Ale nie wykluczone że tylko dzięki socjotechnice udało mu się przekonać do siebie liderów PiS
 • Któż jak Bóg
  13.01.2018 15:34
  To, co pisze ten niewierzący ksiądz, jest chore. Nie co do polityków, którzy w większości należą do lóż, ale co do tego, że ów ksiądz przede wszystkim wyśmiewa moc modlitwy, różańca, tego, co Bóg w swojej dobroci dał do leczenia bez skutków ubocznych, a przede wszystkim widać w tym myślenie materialistyczne oraz brak ufności w to, że Bóg jest najlepszym lekarzem. Jeśli się Mu ufa, rozumie jak wielkim dobrem jest cierpienie i jak bardzo jest potrzebne i po co kiedy jest, to Bóg sam uzdrawia, sam daje ulgę w cierpieniu, sam uzdrawia w mig. Lekarzem posługuje się wobec tych, którym brak wiary. I tyle w temacie. Jezus z Maryją mogą absolutnie wszystko, o ile wszystko przyjmujemy z wdzięcznością - nawet kiedy tego nie rozumiemy. Za ks. Lemańskiego trzeba się modlić - o Jego nawrócenie i brak siania tego, co nikomu pożytku nie przyniesie.
 • kaz
  13.01.2018 17:25
  pod tą wypowiedzią mógłby się podpisać byle ateista czy wróg Kościoła.
 • Chose
  16.01.2018 00:35
  Wszyscy krytykujacy ksiedza i wierzacy ze to Bog uzdrawia,nie blokujcie kolejek normalnym ludziom ktorzy sa chorzy tylko pomodlcie sie o zdrowie a lekarzom dajcie leczyc,w zamian rzuccie na tace dla zlodzieja w sutannie i modlcie sie o zdrowie,Pan z wami!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  2°C Sobota
  dzień
  3°C Sobota
  wieczór
  0°C Niedziela
  noc
  0°C Niedziela
  rano
  wiecej »

  Reklama