Prezydent RFN dokonuje gorzkiego rozliczenia z niemocą elit w postkomunistycznych krajach bojących się własnej przeszłości.
Miały być emerytury w ciepłych krajach pod palmami, zostały marne resztki.
Jak długo trzeba mieszkać w największym mieście świata, by móc z czystym sumieniem napisać: „dobrze je znam”? W Tokio byłem kilka dni. To zbyt mało, by nawet z grubsza orientować się w tokijskim metrze. Podobno największym na świecie.
Wybory na Słowacji wygrała lewica, a jej sukces przygotowała dokumentacja „Goryla”.
Żadne miasto w Polsce nie przeżyło takiej metamorfozy. Od tajemniczego i ponurego grodu policjanta Eberharda Mocka do tętniącej życiem krainy krasnoludków, żądających…dostępu do morza.
Bankierzy pukali się w głowy, kiedy Muhammad Yunus w najbiedniejszym kraju świata – Bangladeszu zaczął dawać pożyczki żebrakom… Od tamtej pory dzięki mikrokredytom swój byt poprawiła połowa najuboższej ludności świata.
Stadion Narodowy to najnowocześniejszy i największy obiekt sportowy w kraju. Do jego budowy wykorzystano tyle betonu, ile potrzeba na wybudowanie blisko 6 tysięcy domów jednorodzinnych.
Te pociągi nie miały prawa się zderzyć. Śledztwo i badanie przyczyn katastrofy pod Szczekocinami potrwają zapewne długo. Nie przywrócą jednak życia 16 osobom, które zginęły w tym wypadku.
Czy można zarabiać na umierających? Nie tylko można, ale trzeba. Przekształcenie hospicjów w przedsiębiorstwa nakazuje bowiem ustawa o działalności leczniczej uchwalona 1 lipca 2011 roku.
Jest ich tysiąc na świecie. Mogliby być milionerami, ale dobrowolnie rezygnują z części zysków, by podzielić się z innymi.