Ok. 3,5 tys. par - wyznawców tzw. Kościoła Zjednoczeniowego - pobrało się w niedzielę w czasie zbiorowej uroczystości w Korei Południowej, pierwszej takiej ceremonii od śmierci kontrowersyjnego założyciela Kościoła, Sun Myung Moona we wrześniu 2012 roku.
„W Iraku dosyć już krwi, dosyć zniszczenia”. Te słowa czytamy w pierwszym przesłaniu, jakie nowy patriarcha chaldejski skierował w języku arabskim do rodaków
Cerkiew uspokaja wiernych po niedawnym deszczu meteorytów, który spadł pod Czelabińskiem i wywołał falę spekulacji w całej Rosji.
Do Mojżesza, wstawiającego się na szczycie góry za Izraelitami walczącymi z Amalekitami porównał Benedykta XVI kard. Gianfranco Ravasi.
Między 18-22 września w Rzymie odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Mater Care International zatytułowana "Katolicyzm i macierzyństwo". Tytuł nawiązuje do ważnego problemu ewangelizacji lekarzy - położników i konieczności poprawy poziomu opieki i zdrowia matek.
Gestem wielkiej pokory w świecie, w którym z niczego nie chcemy zrezygnować i wszystko zagarniamy dla siebie, nazwał abp Vincenzo Paglia decyzję Benedykta XVI o ustąpieniu z urzędu.
17 lutego rano zastrzelono w stolicy Zanzibaru, autonomicznej części Tanzanii, księdza katolickiego. Jak podają źródła policyjne, strzały padły w momencie, gdy duchowny wchodził do kościoła by odprawić niedzielną Eucharystię.
Centrum dialogu i pojednania chrześcijan z muzułmanami powstało w Jos w środkowej Nigerii.
„Należę do pokolenia, które jeszcze dobrze zna łacinę. Ale kiedy Papież ogłaszał swoją rezygnację, nie byłem w stanie go zrozumieć. Po prostu nie spodziewałem się, że coś takiego może się wydarzyć”.
Historyk z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Mariusz Krzysztofiński uważa, że sukces strajków chłopskich w Rzeszowie i Ustrzykach Dolnych w 1981 r. byłby niemożliwy bez wsparcia Kościoła katolickiego.