„Jeśli istnieją «podatkowe raje», to muszą też istnieć «piekła nędzy i niesprawiedliwości», które trzeba zlikwidować” – stwierdził sekretarz generalny portugalskiego episkopatu podczas prezentacji wyników obrad.
„Nadzieja w dobie kryzysu” – to tytuł komunikatu wydanego na zakończenie obrad plenarnych episkopatu Portugalii. Były one poświęcone właśnie sytuacji tego kraju boleśnie dotkniętego zapaścią finansową i gospodarczą. Biskupi skrytykowali w dokumencie uzależnienie władzy politycznej od czegoś, co nazwano „dyktaturą kapitału” oraz „niejasnymi grami” w sferze władzy ekonomicznej. Zwrócono uwagę, że tego rodzaju podległość ogranicza swobodę demokratycznego wyboru i uderza na ogół w najsłabsze grupy społeczne.
„Jeśli istnieją «podatkowe raje», to muszą też istnieć «piekła nędzy i niesprawiedliwości», które trzeba zlikwidować” – stwierdził sekretarz generalny portugalskiego episkopatu podczas prezentacji wyników obrad. Ks. Manuel Morujão SJ wyjaśnił, że Kościół nie zamierza nikogo oskarżać personalnie, a jedynie zwrócić uwagę na często bezosobowe zjawiska gier między sferą polityczną a ekonomiczną, których skutki odczuwają wszyscy. Portugalski jezuita dodał, że Kościół pragnie jednocześnie wyrazić bliskość wobec ofiar kryzysu, zachęcając przy tym katolickie instytucje do konkretnego zaangażowania na rzecz przywracania nadziei.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.