Kolejną edycję Kampanii na rzecz ewangelizacji rozpoczął Kościół w Brazylii. Inicjatywa wyróżniająca się bogactwem form akcji promocyjnych odbywa się pod hasłem „On przyszedł uleczyć nasze choroby”.
Kampania zainicjowana w uroczystość Chrystusa Króla ma podjąć na nowo kwestię uświadamiania wiernych o ewangelizacji, jako misji wszystkich ochrzczonych, która wyraża się także w konkretnym geście złożenia ofiary na ten cel w trzecią niedzielę Adwentu (10 i 11 grudnia). 45 proc. zebranych ofiar pozostaje w danej diecezji, a 55 proc. przeznaczone jest na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez konferencję episkopatu (CNBB) i jej 17 regionów.
Z każdym rokiem wzrasta zaangażowanie wiernych w ewangelizację prowadzona przez Kościół i poczucie współodpowiedzialności za jego dzieła apostolskie. Każdy wierny ma możliwość włączenia się w podstawową misję Kościoła przez bezpośrednią posługę ewangelizacyjną we własnej wspólnocie, jak również przez dar modlitwy i ofiarę materialną.
W rozpoczętej kampanii zwraca się uwagę na potrzebę ukazania konkretnej solidarności z tymi regionami Brazylii, gdzie odczuwa się podstawowy brak zaplecza finansowego, jak Amazonia czy też peryferie wielkich miast, gdzie z każdym rokiem wzrasta liczba migrujących Brazylijczyków w poszukiwaniu lepszych warunków życia.
Tegorocznej kampanii na rzecz ewangelizacji towarzyszy specjalnie ułożona modlitwa: „O Chryste, przyodziany ludzką słabością, przyszedłeś na świat, aby nam pomóc. Pospiesz, aby uleczyć nasze choroby, i uczyń naszą wspólnotę płomienną w ewangelizacji, podczas kiedy, czuwając oczekujemy nadejścia ostatecznego Królestwa”.
Należy mieć nadzieję, że kampania na rzecz ewangelizacji wzmocni jeszcze bardziej realizację prowadzonej misji kontynentalnej.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.