Głoś Dobrą Nowinę z uśmiechem - zachęcali znani polscy dziennikarze rzeczników prasowych instytucji kościelnych
Uczestniczyli oni w warsztatach, które zakończyły się dzisiaj w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym diecezji radomskiej w Turnie koło Białobrzegów Radomskich. Rzecznicy poznawali m. in. techniki korzystania z portali społecznościowych w ewangelizacji.
W spotkaniu uczestniczyła Brygida Grysiak z TVN24. Dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym z uczestnikami szkolenia. - Ci, którzy mówią w imieniu Kościoła muszą przede wszystkim wiedzieć, że mają rację. A kiedy ją mają, mogą się uśmiechać. Marzę o twarzy Kościoła, która mówi o wartościach fundamentalnych, wartościach dla wszystkich ważnych w prosty sposób. To najpiękniejsze świadectwo wiary, mówienie o wartościach z uśmiechem. A więc taki mój apel do rzeczników: dobrem zło zwyciężaj - powiedziała dziennikarka TVN24.
W podobnym tonie wypowiedział się Piotr Czyszkowski z TVP 1. - Jako dziennikarz oczekuję od rzeczników tych instytucji obrazu Kościoła radosnego. Owszem, są sytuacje trudne, które trzeba komentować. Ale z drugiej strony Kościół to również działalność charytatywna, która za mało jest pokazywana - powiedział dziennikarz Telewizji Polskiej.
Podczas trzydniowych warsztatów wiele uwagi poświęcono portalom społecznościowym w codziennej misji Kościoła oraz promocji dzieł Kościoła w sieci. Mówił o tym m.in. ks. dr Józef Kloch, rzecznik KEP. - Najprawdopodobniej w przyszłym roku strony internetowe kościelnych instytucji poddamy swego rodzaju audytowi, aby były jak najlepsze i chętniej przeglądane oraz czytane - powiedział ks. Kloch. Jednocześnie zaapelował do duszpasterzy, aby byli prawdziwymi animatorami wykorzystywania najnowszych technologii w parafiach. - Tutaj przede wszystkim powinna być większa aktywność świeckich, aby swoim językiem posługiwali się na tych płaszczyznach - powiedział ks. Kloch. Dodał, że portale społecznościowe są wymarzoną platformą do ewangelizacji.
Uczestnicy warsztatów uczyli się także prawidłowego występowania przed kamerą telewizyjną. W szkoleniu uczestniczyło ok. 70 osób.
W sobotę rebelianci M23 przejęli kontrolę nad miastem Masisi w prowincji Kivu Północne.
W tle konflikty zbrojne oraz kwestie symboli religijnych i hidżabów.
Sytuacja bezpieczeństwa na Haiti systematycznie pogarsza się od kilku lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
Scholz skrytykował propozycję zwiększenia wydatków na obronność do 3,5 proc. PKB.