Do 2018 roku w Sztokholmie powstanie budynek, na który konkurs architektoniczny zostanie ogłoszony w 2012 roku. Będzie miejscem spotkań laureatów nagrody, naukowców, studentów oraz publiczności.
Obiekt ma być również nową siedzibą Fundacji Noblowskiej, instytucji realizującej testament fundatora nagrody Alfreda Nobla, oraz spółki Nobel Media, promującej ideę Nagrody Nobla.
W sprawie utworzenia Centrum podpisano w Sztokholmie list intencyjny. Jego stronami są Fundacja Noblowska oraz władze miasta, które mają przekazać pod budowę obiektu atrakcyjną działkę na półwyspie Blasieholmen w centrum Sztokholmu. W tym rejonie znajduje się już Muzeum Narodowe, a w pobliżu Grand Hotel, w którym co roku 10 grudnia przebywają zaproszeni na uroczystości wręczenia Nagrody Nobla laureaci.
"Miasto Sztokholm podejmuje działania, aby stać się światowym regionem nauki, dlatego wspiera rozwój edukacji, innowacji i badań. Centrum będzie łączyć wiele aspektów Nagrody Nobla i ma być miejscem, które stanie się nową atrakcją turystyczną" - powiedział burmistrz Sztokholmu, Sten Nordin.
Centrum Nagrody Nobla ma być budynkiem o wysokiej jakości architektonicznej, dlatego jesienią 2012 roku ma zostać ogłoszony międzynarodowy konkurs architektoniczny. Przewiduje się, że powierzchnia gmachu nie powinna przekroczyć 20 tys. m kw., całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 1 mld koron (ok. 109 mln euro). Budowa powinna rozpocząć się w 2015 roku. Na razie nie są znane źródła finansowania, Fundacja liczy na prywatnych sponsorów.
W Sztokholmie w zabytkowym Budynku Giełdy na Starym Mieście mieści się Muzeum Noblowskie, które pełni dziś funkcje podobne do planowanego Centrum Nagrody Nobla. Według Fundacji Noblowskiej zbyt mała powierzchnia uniemożliwia jednak rozwój muzeum. W tym samym budynku mieści się dodatkowo Akademia Szwedzka, przyznająca literackiego Nobla, oraz Biblioteka Noblowska.
Natomiast Centrum Pokojowej Nagrody Nobla istnieje w Oslo, gdzie co roku przyznawana jest i wręczana Pokojowa Nagroda Nobla.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.