Trwają przygotowania do pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Środowisk Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w lipcu w Kostrzynie nad Odrą.
Od 1 marca będzie można zgłaszać chęć uczestnictwa za pomocą specjalnego formularza dostępnego na portalu www.nowaewangelizacja.org. Spotkanie to jest jednym z największych planowanych przedsięwzięć ewangelizacyjnych w tym roku.
„Celem kongresu będzie spotkanie osób, ruchów, stowarzyszeń oraz wszelkich środowisk związanych z nową ewangelizacją, działających na terenie Polski a także wspólna modlitwa za dzieło nowej ewangelizacji oraz danie impulsu do zaangażowania się w to dzieło” – podkreśla ks. Artur Godnarski, sekretarz zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
Kongres odbędzie się z inicjatywy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i przy współpracy ze Wspólnotą św. Tymoteusza. Potrwa od 28 do 31 lipca w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej - Przystanek Jezus.
Gośćmi specjalnymi spotkania będą abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji, o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu, inicjatorzy wspólnot Przymierze Miłosierdzia, a także bp Edward Dajczak, inicjator Przystanku Jezus i bp Grzegorz Ryś, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
Zapisy na kongres ruszają od 1 marca, a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby się zapisać trzeba wypełnić formularz, który będzie dostępny na stronie www.nowaewangelizacja.org. Tam tez znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.
Osoby, które zgłoszą chęć uczestnictwa będą bezpłatnie otrzymywać na swój telefon komórkowy, generowany co pewien czas serwis informacyjny. Będzie to także narzędzie do wewnętrznej komunikacji podczas kongresu i Przystanku Jezus.
Organizatorami wydarzenia jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji oraz Wspólnota św. Tymoteusza.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.