Postanowieniem kontynuowania działań na rzecz umocnienia relacji Wietnamu ze Stolicą Apostolską zakończyło się w Hanoi robocze spotkanie delegacji obu stron.
Jak poinformowano w wydanym następnie komunikacie, rozmawiano zarówno o wzajemnych relacjach, jak też o sprawach międzynarodowych i sytuacji Kościoła w Wietnamie. Watykańska delegacja, na czele której stał prał. Ettore Balestrero, złożyła wizytę m.in. w wietnamskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Strona wietnamska podkreśliła swoje działania na rzecz zagwarantowania wolności sumienia i wyznania. Zachęciła także Kościół katolicki do większego udziału w życiu publicznym kraju. Z kolei delegacja watykańska wyraziła uznanie dla życzliwego podejścia władz względem Kościoła, zwłaszcza w czasie obchodów jubileuszowych w 2010 r. oraz wizyt papieskiego przedstawiciela, abp. Leopoldo Girellego. Jak czytamy w komunikacie, „Stolica Apostolska ma nadzieję, że jej rola i misja zostaną umocnione i poszerzone dla konsolidacji jej związków z Kościołem katolickim w Wietnamie. Wyraża ona także intencję, by Wietnam i Stolica Święta rozwijały wzajemne relacje. Obie strony zgodziły się co do ułatwienia pracy abp. Girellemu, by lepiej mógł pełnić swoją misję”. W komunikacie przypomniano ponadto słowa Benedykta XVI o potrzebie bycia dobrym katolikiem i dobrym obywatelem oraz o współpracy Kościoła i państwa. Pozytywnie oceniono także dotychczasowy rozwój relacji. Ustalono, że kolejne watykańsko-wietnamskie spotkanie robocze zostanie naznaczone kanałami dyplomatycznymi.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.