Podczas sekcji zwłok znaleziono w ciele Przemysława Gosiewskiego pewne przedmioty, które tam się nie powinny znaleźć. Doszło do znieważenia zwłok – stwierdził pełnomocnik części rodzin smoleńskich Rafał Rogalski w RMF.
Jego zdaniem, nie ma wątpliwości, że ciało, które badano należało do Przemysława Gosiewskiego. Dodał, że w jego ocenie sekcja zwłok, wykonana w Rosji, była pozorowana. - To znaczy, że wykonano pewne czynności polegające na otwarciu zwłok i pewnym oglądzie narządów. Natomiast z prawidłową sekcją nie miało nic wspólnego – podkreślił. Na pytanie, czy w związku z tym można byłoby postawić rosyjskim lekarzom jakiś zarzut, odparł: - Oczywiście, to jest poświadczenie nieprawdy.
Dodał, że polska prokuratura powinna wszcząć postępowanie w tej sprawie i wnioskować o wszczęcie postępowania karnego na terenie Federacji Rosyjskiej. - Nieprawidłowości dotyczą bardzo istotnych kwestii związanych z mechanizmem i przyczyną śmierci - podkreślił.
Przypomniał też, że gdy 11 kwietnia do Rosji przybyli polscy lekarze, Rosjanie stwierdzili, że sekcje zostały już zakończone. - Ten pospiech był niebywały wręcz – stwierdził adwokat, dodając, że nie tylko żaden lekarz, ale też żaden polski prokurator wojskowy nie uczestniczył w ramach sekcjach zwłok. Natomiast sekcje przeprowadzone w Polsce były - jego zdaniem - wręcz wzorowe.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Pekin zapowiedział podjęcie działań odwetowych, w tym skargi do Światowej Organizacji Handlu.
Kontemplacja może być lekarstwem na życie w wiecznym pędzie, ale...
Wcześniej uwolniono trzech Izraelczyków, którzy przez 484 dni byli przetrzymywani w Strefie Gazy.