Komu przeszkadza Jezus na T-shircie?

Nastolatek z jednej z kanadyjskich szkół w prowincji Nowa Szkocja został przywrócony w swych prawach po tym jak szkoła zawiesiła go za noszenie koszulki z napisem „Życie jest stracone bez Jezusa”.

Po kilku dniach, kiedy kontrowersyjna decyzja szkoły Forest Heights Community School w Chester Basin wywołała debatę w całym kraju, zarząd placówki pozwolił 19-letniemu uczniowi wrócić do szkoły. Ponieważ jednak nie będzie mu wolno nosić koszulki, która doprowadziła do takich restrykcji, rodzina zastanawia się, czy w ogóle posyłać dziecko z powrotem do tej szkoły.

Choć William Swinimer, członek lokalnego zboru Kościoła zielonoświątkowego, pokazywał się wcześniej w szkole w swej żółtej koszulce z napisem ostrzegającym przed zmarnowaniem życia, szkoła postanowiła go ukarać 27 kwietnia. Miała to zrobić na prośbę nauczycieli, którzy twierdzili, że napis obraża niechrześcijan.

W rozmowie z dziennikarzami uczeń 12. klasy podkreślał, że jego postawa nie jest skierowana przeciwko wyznawcom innych religii, ale chce sam mieć prawo wyrażania własnych opinii i wiary.

Nie wiadomo, czy ukarany zawieszeniem uczeń nadal będzie uczęszczał do szkoły, gdyż rodzice uznali, że ich dziecko zostało poddane zbyt dużemu ostracyzmowi. Tymczasem podczas zainicjowanej przez ten przypadek krajowej debaty na temat granic wolności wypowiedzi poszkodowanego ucznia z Nowej Szkocji poparły organizacje reprezentujące środowiska żydów, muzułmanów i ateistów.

Więcej: http://www.lifesitenews.com/news/nova-scotia-school-backs-down-after-suspending-teen-over-jesus-t-shirt

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysiek
  08.05.2012 10:00
  Szacunek dla Chłopaka i jego Rodziców.
  Swoją drogą jaką siłę oddziaływania na naród posiadałoby państwo, gdyby musiało uczciwie zarabiać na siebie pieniądze.
  Czyż z moralnego punktu widzenia dla ludzi z budżetówki nie jest demoralizujące czyli szkodliwe posiadanie pieniędzy nie z pracy ale z obowiązkowej daniny narodu.
  W normalnym świecie wymiany pieniądza aby uzyskać od Kogoś gratyfikację trzeba spełnić jego oczekiwania-umowa.
  W wirtualnym świecie demokracji ci uzyskują pieniądze z daniny wcale nie spełniają roli służebnej dla Tego od kogo pobrali pieniądze.
 • zt
  08.05.2012 10:22
  Tego czy życie jest stracone tego nie wiem. Natomiast młodemu człowiekowi bym doradził aby dopisał jeszcze dwa słowa "Uważam ,że "... . Chyba wtedy nie mieli by się do czego przyczepić. Chociaż ... .
 • Maciej
  08.05.2012 10:35
  Jak ktoś nosi koszulkę behemota, albo innego szatana to nikt nie robi problemów. Kolejny znak, że Chrystus jest prawdą, która niektórych mocno razi.

  Ja już bym z przyjemnością się spotkał z dyrektorką tej szkoły. Niech Duch Święty wleje w nas wszystkich ODWAGĘ, aby nie ulegać presji ludziom, którzy chcą zwalczać Kościół.

  Ja się niczego i nikogo nie boje, Kościół jest silniejszy mocą Chrystusa od podtekstów szatańskich.
 • Maxim
  08.05.2012 21:18
  Koszulka jak koszulka. Jeżeli komuś przeszkadza ten napis na koszulce to jest po prostu idiotą.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  21°C Niedziela
  noc
  wiecej »