Konieczność „podtrzymania żywej wiary i jej szerzenia w Szwajcarii” uznali zwierzchnicy Kościołów katolickiego i prawosławnego w tym kraju.
We Fryburgu odbyło się w dniach 8-9 maja posiedzenie obu episkopatów. Było to, jak podkreślono, pierwsze takie spotkanie. Miało służyć wzajemnemu poznaniu, wspólnej modlitwie oraz wymianie spostrzeżeń na temat najważniejszych wyzwań duszpasterskich. W wydanym na koniec komunikacie czytamy, że oba Kościoły uważają się nawzajem za siostrzane, stąd też stwierdzono wspólną odpowiedzialność za ewangelizację i głoszenie chrześcijańskich wartości. Uznano też za wskazane kontynuowanie rozpoczętej współpracy.
Podczas ekumenicznego spotkania we Fryburgu zwrócono również uwagę na liczebny wzrost wspólnoty prawosławnej w Szwajcarii, która dzięki imigracji z różnych krajów przekroczyła 150 tys. wiernych. Tamtejszy episkopat prawosławny, ustanowiony oficjalnie przed dwoma laty, liczy aktualnie siedmiu biskupów. Przy okazji katolicko-prawosławnego spotkania fryburski instytut studiów ekumenicznych przyznał obecnemu nuncjuszowi w Wielkiej Brytanii specjalne wyróżnienie. Abp Antonio Mennini otrzymał „Srebrną Różę św. Mikołaja” za działalność ekumeniczną w czasach, gdy był nuncjuszem w Moskwie (2002-2010).
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.