"Kibicuj, nie pij! - apeluje przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej 2012 Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.
"Kibicuj, nie pij! - apeluje przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej 2012 Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Jego przewodniczący, bp Tadeusz Bronakowski, podkreśla, że polska flaga i hymn narodowy nie powinny być traktowane jako narzędzia do promocji piwa. "To działanie podstępne, niosące niebezpieczne konsekwencje, a jednocześnie obraźliwe".
"Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że można cieszyć się sportem bez alkoholu. Skutecznie wykorzystują to producenci piwa, którzy już od wielu tygodni intensywnie wiążą swoje produkty z emocjami sportowymi, z poczuciem patriotyzmu i wspólnoty" - ostrzega bp Bronakowski. - "Polska flaga i hymn nie powinny być traktowane jako narzędzia do promocji piwa. To działanie podstępne, niosące niebezpieczne konsekwencje, a jednocześnie obraźliwe".
Przewodniczący Zespołu KEP ds Apostolstwa Trzeźwości zwraca uwagę, że gdy człowiek nie potrafi odczuwać radości bez alkoholu, gdy nie może trzeźwo bawić się z innymi, gdy musi wzmacniać swoje emocje piciem, to poważne ostrzeżenie i znak wkraczania na drogę uzależnienia. To szczególne zagrożenie zwłaszcza w grupie młodych, wśród których dramatycznie wzrasta poziom spożywania alkoholu.
"Dlatego prosimy wszystkich polskich kibiców, ludzi odpowiedzialnych za przebieg imprez sportowych, wszystkich ludzi dobrej woli – stwórzmy największy stadion trzeźwych, prawdziwie radosnych kibiców" - apeluje bp Bronakowski. "Wspierajmy polską reprezentację i inne zespoły trzeźwym dopingiem. Pokażmy naszym gościom z całego świata, że jesteśmy ludźmi wolnymi, potrafiącymi się bawić, cieszyć, przeżywać zawody sportowe bez alkoholu. Pokażmy, że jesteśmy narodem ludzi trzeźwych, odpowiedzialnych za siebie, za bliźnich i za Ojczyznę".
"Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący należymy do zwycięskiej drużyny Pana Jezusa, który jako jedyny daje nam prawdziwą wolność i szczęście" - zaznacza.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.