O siedmiu latach śledztwa w sprawie szefów poznańskiego Bestcomu, prokuratura przyznała, że przedsiębiorcy są niewinni. Pokrzywdzeni zapowiadają walkę o odszkodowanie. Może to kosztować państwo nawet kilkadziesiąt milionów złotych, pisze "Rzeczpospolita".
Gazeta przypomina, że w 2006 r. wrocławska Prokuratura Okręgowa i tamtejsza policja ogłosiły triumfalnie rozbicie pierwszej w Polsce, rzekomo "zorganizowanej grupy przestępczej" funkcjonującej w branży IT. Groźną mafię miało tworzyć kilkanaście firm.
Okazało się, że rzekoma mafia nigdy nie istniała, a oskarżenie wobec przedsiębiorców opierało się na zarzutach wyssanych z palca przez prokuratora.
- Ta sprawa to precedens. Opowiadano bajeczki o "zorganizowanej grupie przestępczej" i "praniu brudnych pieniędzy", podczas, gdy ci ludzie prowadzili legalną działalność gospodarczą, wykorzystując obowiązujące przepisy prawa, ocenia dr Robert Gwiazdowski, prawnik i ekonomista. - Zniszczono dochodową firmę płacącą podatki. Pytanie, czy to była tylko głupota, czy sabotaż, dodaje Gwiazdowski.
"Słyszeliśmy kilka eksplozji, dwie z nich były bardzo blisko."
Co sprawia, że pokonują tysiące kilometrów, żeby być na katolickim festiwalu w środku lasu?
Został nim ks. Mariusz Dmyterko - dotychczasowy proboszcz parafii w Białym Borze.
Dotychczas załoga wykonała już niemal 230 okrążeń wokół Ziemi
Najwięcej interwencji odnotowano w województwach mazowieckim.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.