Sensacyjna porażka, szanse naszych siatkarzy rosną

Sensacyjna porażka siatkarzy Bułgarii z Argentyną 1:3 sprawiła, że Polacy zostali liderem grupy A. W poniedziałek, w ostatnim pojedynku fazy grupowej, jeśli pokonają bez straty seta Australię, wejdą do ćwierćfinału igrzysk w Londynie z pierwszego miejsca.

Biało-czerwoni cztery dni temu przegrali z Bułgarami 1:3 i by myśleć o zajęciu pierwszej lokaty, musieli liczyć na potknięcie ekipy Najdena Najdenowa. Miało to nastąpić w poniedziałkowym spotkaniu z Włochami, którzy w turnieju olimpijskim spisują się jednak przeciętnie. Z pomocą Polakom niespodziewanie przyszli Argentyńczycy, którzy w sobotni wieczór wygrali z Bułgarią 3:1.

Dzięki temu rozstrzygnięciu, podopieczni Andrei Anastasiego po czterech kolejkach zajmują pierwsze miejsce i tylko lepszym bilansem (tzw. ratio) małych punktów wyprzedzają Bułgarów. W poniedziałek polski zespół zagra z Australią (początek, godz. 10.30) i jeżeli wygra bez straty seta, to wynik pojedynku Włochy - Bułgaria nie będzie miał znaczenia.

O kolejności w tabeli przy równej ilości dużych punktów decyduje liczba zwycięstw, następnie stosunek setów, a na końcu ratio małych punktów.

W poniedziałek Polacy pewnie wygrali z Wielką Brytanią 3:0. Niewiele brakowało by do sensacji doszło w kolejnym spotkaniu grupy A pomiędzy Włochami a Australią. Reprezentacja z Antypodów wygrywała już 2:0 by ostatecznie ulec 2:3.

Do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego awansują cztery najlepsze drużyny. Zwycięzcy grup zostaną rozstawieni - zagrają z drużynami, które zajmą czwarte lokaty w drugich grupach. Dwie kolejne pary z drużyn z drugich i trzech miejsc zostaną rozlosowane.

W grupie B prowadzą aktualni mistrzowie olimpijscy Amerykanie, którzy w sobotę doznali pierwszej porażki w turnieju. Po dramatycznym spotkaniu ulegli Rosji 2:3. Najprawdopodobniej czwarte miejsce zajmą Niemcy.