„Władze saudyjskie nie tolerują żadnej innej religii poza islamem. Uważają, że kto nie jest muzułmaninem, jest niewierzącym i zioną do niego nienawiścią”. Taką opinię wyraził jeden z Etiopczyków deportowany z Arabii Saudyjskiej 1 sierpnia wraz z 34 innymi chrześcijanami z Etiopii. Wszyscy zostali aresztowani w ubiegłym roku za udział w nocnym czuwaniu modlitewnym.
Grupa została zatrzymana 15 grudnia 2011 r. w czasie modlitwy w prywatnym domu. W grupie były zarówno kobiety jak i mężczyźni. Pierwotnie zostali oskarżeni o zorganizowanie „nieobyczajnego zgromadzenia”, gdyż w Arabii Saudyjskiej obowiązuje zakaz spotykania się osób odmiennej płci, gdy nie są one w związku małżeńskim. Z czasem zmieniono jednak zarzut na nielegalny pobyt na terenie Arabii powiązany z handlem ludźmi i narkotykami.
Przedstawiciel Międzynarodowego Związku Chrześcijan (ICC) Jonathan Racho zarzucił władzom arabskiego kraju, że „głosząc tolerancję dla wyznawców różnych religii w rzeczywistości nie tolerują żadnej innej, poza wahabickim islamem. Wspólnota międzynarodowa powinna wywrzeć na Arabii Saudyjskiej presję, by respektowała wolność religijną” – dodał Racho.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.